Nemzetisport.hu nyomtatott 2010.02.04 18:58 Frissítve: 2012.02.22 02:44

Magyarok a téli olimpiákon

SZEREPLÉSEINK AZ OLIMPIÁKON
év/helyezés I. II. III. IV. V. VI. pont
1924 - - - - - - 0
1928 - - - - - - 0
1932 - - 1 1 - - 7
1936 - - 1 1 - - 7
1948 - 1 - 1 1 - 10
1952 - - 1 - - - 4
1956 - - 1 - - - 4
1960 - - - - - - 0
1964 - - - - - - 0
1968 - - - - - 1 1
1972 - - - - 1 - 2
1976 - - - - 1 - 2
1980 - 1 - - - - 5
1988 - - - - - - 0
1992 - - - - - - 0
1994 - - - - - - 0
1998 - - - - - - 0
2002 - - - - - - 0
2006 - - - 1 1 - 5
ÉRMESEK ÉS HELYEZETTEK
1932 Lake Placid
3. Műkorcsolya páros (Rotter Emília, Szollás László)
4. Műkorcsolya páros (Orgonista Olga, Szalay András)
1936 Garmisch Partenkirchen
3. Műkorcsolya páros (Rotter Emília, Szollás László)
4. Műkorcsolya páros (Szekrényessy Piroska, Szekrényessy Attila)
1948 St. Moritz
2. Műkorcsolya páros (Kékessy Andrea, Király Ede)
4. Pajor Kornél (gyorskorcsolya, 10.000 m)
5. Király Ede (műkorcsolya, férfiak)
1952 Oslo
3. Műkorcsolya páros (Nagy Mariann, Nagy László)
1956 Cortina d'Ampezzo
3. Műkorcsolya páros (Nagy Mariann, Nagy László)
1968 Grenoble
6. Almássy Zsuzsanna (műkorcsolya, női)
1972 Sapporo
5. Almássy Zsuzsanna (műkorcsolya, női)
1976 Innsbruck
5. Jégtánc páros (Regőczy Krisztina, Sallay András)
1980 Lake Placid
2. Jégtánc páros (Regőczy Krisztina, Sallay András)
2006 Torino
4. Huszár Erika (rövidpályás gyorskorcsolya, női 1500 m)
5. Knoch Viktor (rövidpályás gyorskorcsolya, férfi 1500 m)
ZÁSZLÓVIVŐK
1928 Szepes Gyula (sífutó)
1932 Szollás László (műkorcsolyázó)
1936 Balatoni Levente (alpesi síző)
1948 Harangvölgyi András (sífutó)
1952 Lőrincz Ferenc (gyorskorcsolyázó)
1956 Erdélyi István (sportvezető)
1960 Bartha János (sportvezető)
1964 Koutny Lajos (jégkorongozó)
1968 Martos Mihály (gyorskorcsolyázó)
1972 Almássy Zsuzsa (műkorcsolyázó)
1976 Vajda László (műkorcsolyázó)
1980 Sallai András (műkorcsolyázó)
1984 Mayer Gábor (sílövő)
1988 Tóth Attila (műkorcsolyázó)
1992 Tóth Attila (műkorcsolyázó)
1994 Bónis Attila (alpesi síző)
1998 Egyed Krisztina (gyorskorcsolyázó)
2002 Egyed Krisztina (gyorskorcsolyázó)
2006 Darázs Rózsa (rövidpályás gyorskorcsolyázó)
1924. CHAMONIX 
északi sí  
  Déván István (18km sífutás, északi összett)
  Háberl Aladár (északi összetett)
  Németh Ferenc (50km sífutás)
  Szepes Béla (18 km sífutás, északi összetett)
 1928. ST. MORITZ
gyorskorcsolya
  Eötvös Zoltán (500m, 1500m, 5000m)
északi sí  
  Szepes Gyula (18km sífutás)
jégkorong
  Barcza Miklós
  Barna Frigyes
  Heinrich Tibor
  Krempels Péter
  Krepuska István
  Lator Géza
  Minder Sándor
  Oródy Béla
  Révay József
  Weiner Béla
A magyar válogatott mérkőzései:
Magyarország–Franciaország 0–2
Magyarország–Belgium 2–3
Magyarország–Nagy-Britannia 0–1
1932. LAKE PLACID 
műkorcsolyázás  
4. helyezés Szalay Sándor (páros)
3. helyezés Szollás László (páros)
    nők
4. helyezés Orgonista Olga (páros)
3. helyezés Rotter Emília (páros)
1936. GARMISCH-PARTENKIRCHEN 
műkorcsolya  
  Pataky Dénes (férfi)
4. helyezés Szekrényessy Attila (páros)
3. helyezés Szollás László (páros)
  Terták Elemér (férfi)
    nők
  Botond Éva (női)
3. helyezés Rotter Emília (páros)
4. helyezés Szekrényessy Piroska (páros)
gyorskorcsolya  
  Hidvéghy László (1500m, 5000m, 10 000m)
sízés    
  Balatoni Levente (alpesi összetett)
  Csík Imre (alpesi összetett)
  Kővári Károly (északi összetett, alpesi összetett)
  Szalay László (északi összetett, alpesi összetett)
jégkorong  
  Barcza Miklós
  Farkas Mátyás
  Gergely András
  Gergely László
  Háray Béla
  Helmeczi Frigyes
  Hircsák István
  Jeney Zoltán
  Miklós Sándor
  Minder Sándor
  Monostori Ferenc
  Róna László
  Szamosi Ferenc
A magyar válogatott mérkőzései:
Magyarország–Belgium 11–2  
Magyarország–Franciaország 3–0  
Magyarország–Csehszlovákia 0–3  
Magyarország–Németország 1–2  
Magyarország–Kanada 0–15  
Magyarország–Nagy-Britannia 1–5  
 1948. ST. MORITZ
műkorcsolya  
2., 5. helyezés Király Ede (páros, férfi)
  Nagy László (páros)
    nők
2. helyezés Kékessy Andrea (páros)
  Nagy Mariann (páros)
  Saáry Éva (női)
  Saáry Mária (női)
gyorskorcsolya  
  Elekfy Ákos (500m, 5000m)
  Kilián János (500m, 1500m, 10 000m)
  Ladányi Gedeon (1500m, 5000m)
4. helyezés Pajor Kornél (10 000m, 500m, 1500m, 5000m)
  Ruttkay Iván (500m, 1500m, 5000m, 10 000m)
északi sí    
  Beták Imre (18km sífutás)
  Harangvölgyi András (18km sífutás)
  Hemrik Ferenc (síugrás)
  Ványa Pál (síugrás)
alpesi sí    
  Kővári Károly (lesiklás, összetett)
  Libik György (lesiklás, műlesiklás)
  Máté Lajos (lesiklás, műlesiklás, összetett)
  Mazány Sándor (lesiklás)
  Székely Tamás (lesiklás, műlesiklás, összetett)
  Szikla Péter (lesiklás, műlesiklás, összetett)
    nők
  Iglói Lászlóné (női lesiklás, női műlesiklás, női összetett)
1952. OSLO 
műkorcsolyázás  
  Czakó György (férfi)
3. helyezés Nagy László (páros)
  Vida Gábor (páros)
     nők
  Jurek Eszter (női)
3. helyezés Nagy Marianna (páros)
  Szőllősi Éva (páros)
gyorskorcsolyázás  
  Lőrincz Ferenc (500m, 1500m, 5000m)
  Merényi József (500m, 1500m, 5000m, 10 000m)
északi sí    
  Berecz Ignác (50km sífutás)
  Sajgó Pál (18km sífutás, 50km sífutás)
alpesi sí    
  Piroska József (műlesiklás, óriásműlesiklás)
    nők
  Kővári Károlyné (női lesiklás, női műlesiklás, női óriásműlesiklás)
1956. CORTINA D'AMPEZZO 
műkorcsolya  
3. helyezés Nagy László (páros)
    nők
3. helyezés Nagy Mariann (páros)
1960. SQUAW VALLEY 
északi sí    
  Sajgó Pál (15km sífutás)
  Sudár Tamás (síugrás)
    nők
  Bartha Magdolna (női 10km)
biatlon    
  Sajgó Pál (20km)
1964. INNSBRUCK
műkorcsolyázás  
  Ébert Jenő (férfi)
    nők
  Almássy Zsuzsanna (női)
gyorskorcsolya  
  Ivánkai György (500m, 1500m, 5000m, 10 000m)
  Martos Mihály (500m, 1500m, 5000m)
    nők
  Ihász Sándorné (női 500m, női 1500m, női 3000m)
északi sí    
  Csávás László (síugrás középsánc, nagysánc)
  Gellér László (síugrás középsánc, nagysánc)
    nők
  Balázs Éva (női 10 km sífutás, női 3x5km váltó)
  Hemrik Ferencné (női 5km sífutás, női 3x5km váltó)
  Tarnai Sándorné (női 10km sífutás, női 3x5km váltó)
alpesi sí    
  Kővári Károlynéné (női lesiklás, női műlesiklás, női óriásműlesiklás)
jégkorong  
  Babán József
  Bánkúti Árpád
  Beszteri János
  Bikár Péter
  Boróczi Gábor
  Jakabházy László
  Kertész József
  Kounty Lajos
  Losonczi György
  Lőrincz Ferenc
  Orosz Károly
  Raffa György
  Rozgonyi György
  Schwalm Béla
  Vedres Mátyás
  Ziegler János
  Zsitva Viktor
A magyar válogatott mérkőzései:
Magyarország–Szovjetunió 1–19  
Magyarország–Olaszország 4–6  
Magyarország–Ausztria 0–3  
Magyarország–Lengyelország 2–6  
Magyarország–Norvégia 1–6  
Magyarország–Jugoszlávia 2–4  
Magyarország–Japán 2–6  
Magyarország–Románia 3–8  
1968. GRENOBLE 
műkorcsolya  
  Ébert Jenő (férfi)
    nők
6. helyezés Almássy Zsuzsa (női)
gyorskorcsolya  
  Ivánkai György (1500m, 5000m, 10 000m)
  Martos György (500m, 1500m)
  Martos Mihály (500m, 1500m)
északi sí    
  Gellér László (síugrás középsánc, nagysánc)
  Gellér Mihály (síugrás középsánc, nagysánc)
  Holéczy Tibor (15km sífutás, 30km sífutás, 50km sífutás)
  Holló Miklós (15km sífutás, 30km sífutás, 50km sífutás)
    nők
  Balázs Éva (női 5km sífutás, női 10 km sífutás)
1972. SAPPORO 
műkorcsolya  
    nők
5. helyezés Almássy Zsuzsanna (nők)
1976. INNSBRUCK 
műkorcsolya  
5. helyezés Sallai András (jégtánc)
  Vajda László (férfi)
    nők
5. helyezés Regőczy Krisztina (jégtánc)
1980. LAKE PLACID 
műkorcsolya  
2. helyezés Sallai András (jégtánc)
    nők
2. helyezés Regőczy Krisztina (jégtánc)
1984. SZARAJEVÓ 
műkorcsolya  
  Tóth Attila (jégtánc)
    nők
  Engi Klára (jégtánc)
gyorskorcsolya  
    nők
  Hunyady Emese (női 500m, női 1000m)
alpesi sí    
  Kozma Péter (műlesiklás, óriásműlesiklás)
biatlon    
  Kovács Zsolt (10km, 20km, 4x7,5km váltó)
  Lihi József (10km)
  Mayer Gábor (10km, 4x7,5km váltó)
  Palácsik László (20km, 4x7,5km váltó)
  Spisák János (20km, 4x7,5km váltó)
1988. CALGARY 
műkorcsolya  
  Tóth Attila (jégtánc)
    nők
  Engi Klára (jégtánc)
  Téglássy Tamara (női)
északi sí    
  Mayer Gábor (15km sífutás, 30 km sífutás)
biatlon    
  Kovács Zsolt (10km, 20km)
 1992. ALBERTVILLE
műkorcsolya  
  Szentpétery Csaba (jégtánc)
  Tóth Attila (jégtánc)
    nők
  Czakó Krisztina (női)
  Engi Klára (jégtánc)
  Regina Woodward (jégtánc)
gyorskorcsolya  
  Madarász Csaba (500m, 1000m, 1500m)
    nők
  Egyed Krisztina (női 500m, női 1000m, női 1500m)
rövidpályás gyorskorcsolya
  Kun Bálint Tibor (1000m)
    nők
  Kaszala Tamara (női 500m)
alpesi sí    
  Bónis Attila (műlesiklás, óriásműlesiklás, super g)
  Kőszáli Pierre (műlesiklás, óriásműlesiklás, super g, összetett)
  Kristály Péter (lesiklás, műlesiklás, óriásműlesiklás, super g, összetett)
  Tornay Balázs (műlesiklás, óriásműlesiklás, super g)
    nők
  Bónis Annamária (női műlesiklás, női óriásműlesiklás, női super g)
  Gönczi Vera (női műlesiklás, női óriásműlesiklás, női super g)
északi sí    
  Oláh István (10km sífutás, 15km sífutás)
    nők
  Bozsik Anna (női 5km sífutás, női 10km sífutás, női 15km sífutás)
biatlon    
  Farkas László (10km, 20km, 4x7,5km váltó)
  Géczi Tibor (10km, 20km, 4x7,5km váltó)
  Mayer Gábor (10km, 4x7,5km váltó)
  Oláh István (20km)
  Panyik János (10km, 20km, 4x7,5km váltó)
    nők
  Bereczky Brigitta (női 7,5km, női 15km, női 3x7,5km váltó)
  Bozsik Anna (női 7,5km, női 15km)
  Cziffra Katalin (női 7,5km, női 15km, női 3x7,5km váltó)
  Holéczy Beatrix (női 7,5km, női 15km, női 3x7,5km váltó)
1994. LILLEHAMMER 
műkorcsolya  
  Tóth Szilárd (jégtánc)
    nők
  Berkes Enikő (jégtánc)
  Czakó Krisztina (női)
gyorskorcsolya  
    nők
  Egyed Krisztina (női 500m, 1000m)
alpesi sí    
  Bónis Attila (műlesiklás, super-g, összetett)
    nők
  Keszthelyi Szvetlána (női lesiklás, női műlesiklás, női super-g, női összetett)
  Koch Éva (női óriásműlesiklás)
  Litter Ágnes (női műlesiklás)
  Rácz Ofélia (női műlesiklás, női összetett)
biatlon    
  Panyik János (10km, 20km)
    nők
  Bereczky Brigitta (női 7,5km, női 15km, női 4x7,5km váltó)
  Bozsik Anna (női 7,5km, női 4x7,5km váltó)
  Holéczy Beatrix (női 15km, női 4x7,5km váltó)
  Szemcsák Éva (női 4x7,5km váltó)
bob    
  Frankl Nicholas (kettes)
  Gyulai Miklós (kettes)
1998. NAGANO 
műkorcsolyázás  
  Vidrai Szabolcs (férfi)
    nők
  Sebestyén Júlia (női)
gyorskorcsolya  
  Baló Zsolt (500m, 1000m, 1500m)
    nők
  Egyed Krisztina (női 500m, női 1000m, női 1500m)
alpesi sí    
    nők
  Barsi Kinga (női műlesiklás)
  Kovács Mónika (női lesiklás, női óriásműlesiklás, női super-g, női összetett)
  Labanc Marika (női műlesiklás)
északi sí    
  Latrompette Balázs (10km sífutás)
biatlon    
  Panyik János (10km)
    nők
  Bekecs Zsuzsanna (női 7,5km)
  Bozsik Anna (női 15km)
  Dira Bernadett (női 7,5km)
  Szemcsák Éva (női 15km)
bob    
  Frankl Nicholas (négyes)
  Pallai Péter (négyes)
  Pintér Bertalan (négyes)
  Zsombor Zsolt (négyes)
2002. SALT LAKE CITY 
műkorcsolyázás  
  Tóth Zoltán (férfi)
    nők
  Sebestyén Júlia (női)
gyorskorcsolya  
  Baló Zsolt (500m, 1000m, 1500m)
    nők
  Egyed Krisztina (női 500m, női 1000m, női 1500m)
rövidpályás gyorskorcsolya
  Knoch Balázs (500m, 1000m, 1500m)
  Szabó Krisztián (500m)
  Szántó Kornél (1000m, 1500m)
    nők
  Farkas Éva (női 1500m)
  Lajtos Szandra (női 500m, női 1000m)
  Nagy Mariann (női 500m, női 1000m, női 1500m)
alpesi sí    
  Vincze Péter (műlesiklás, óriásműlesiklás, super-g)
    nők
  Vastagh-Regős Márta (műlesiklás, óriásműlesiklás)
északi sí    
  Holló Mátyás (1,5km sífutás, 10+10km sífutás)
  Tagscherrer Imre (1,5km sífutás, 10+10km sífutás)
  Tagscherrer Zoltán (30km sífutás)
    nők
  Gottschall Zsófia (női 1,5km sífutás, 5+5km sífutás)
biatlon    
  Tagscherrer Imre (10km, 20km)
    nők
  Bekecs Zsuzsanna (női 7,5km, női 15km)
  Szöllősi Ivett (női 7,5km, női 15km)
bob    
  Frankl Nicholas (négyes)
  Gyulai Márton (négyes)
  Pallai Péter (négyes)
  Pintér Bertalan (négyes)
  Zsombor Zsolt (négyes)
    nők
  Stréhli Ildikó (női kettes)
  Kürti Éva (női kettes)
2006. TORINO 
műkorcsolya
  Elek Attila (jégtánc)
  Hoffmann Nóra (jégtánc)
  Pavuk Viktória (nők)
  Sebestyén Júlia (nők)
  Tóth Zoltán (férfiak)
rövidpályás gyorskorcsolya
  Darázs Péter (500m, 1000m, 1500m)
5. helyezés Knoch Viktor (1500m)
  Darázs Rózsa (500m, 1000m, 1500m)
4. helyezés Huszár Erika (1500m, 500m, 1000m)
alpesi sí  
  Tuss Réka (műlesiklás, óriás-műlesiklás)
  Marosi Attila (műlesiklás, óriás-műlesiklás)
sífutás  
  Tagscherer Zoltán (sprint, 15 km)
  Gyenesei Leila (sprint, 10 km)
sílövészet  
  Tagscherer Imre (10 km, 20 km)
  Gottschall Zsófia (női 7.5 km, 15 km)
bob  
  Gyulai Márton (kettes, négyes)
  Kürtösi Zsolt (négyes)
  Margl Tamás (négyes)
  Pintér Bertalan (kettes, négyes)

 

A Nemzeti Sport digitális formában - az e-újságért kattintson ide!

2017.05.17 13:20:34

Téli sportok CSISZTU ZSUZSA (Pjongcsang)

Az 1988-as szöulihoz hasonló csodát ígérnek a dél-koreaiak jövő februárra is.

2017.03.21 19:18:02

Téli sportok HUBER TAMÁS (GRAZ)

Ugyan mindannyian győztesek, de nem szeretnék, ha sajnálnák őket. Mindent alárendelnek a győzelemnek.

2017.03.20 14:31:23

Téli sportok HUBER TAMÁS (GRAZ)

Így buzdították a magyar padlóhokisokat az értelmi fogyatékos tizenéves lányok – egy igazán szívmelengető történet.

2017.03.10 16:15:21

Téli sportok NAGY-PÁL TAMÁS

A hétvégén szerzett három világbajnoki érem is bizonyítja: egyedülálló a sportág magyarországi fejlődéstörténete.

2017.02.23 11:56:42

Téli sportok nemzetisport.hu

Adrián Solanót a franciák illegális bevándorlónak nézték, és hazaküldték, ám végül rajthoz állt a finnországi vb-n.