La Liga: a villámrajtot vevő Valencia megfricskázta a Realt

2017.02.22. 20:38
A Valencia meglepte a listavezető Real Madridot (Fotó: AFP)
A spanyol élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (La Liga) 16. fordulójából elhalasztott mérkőzésén a Valencia hazai pályán 2–1-re legyőzte a Real Madridot.

Fantasztikusan kezdte a mérkőzés a házigazda, egy kontra végén már a 4. percben vezetést szerzett, Zaza ballal parádésan lőtt fordulásból a hosszúba (1–0).

1–0, Zaza

Még mindig csak a 9. percben jártunk, amikor egy eladott labdát követően újra kontrázott a Valencia, a teljesen elcsúszó védelem hibáját kihasználva Orellana lőtt Navas lába között a kapuba (2–0).

2–0, Orellana

A vendégek ezt követően magukhoz ragadták a kezdeményezést, az első nagyobb lehetőség Benzema előtt adódott, távoli lövését Diego Alves a léc fölé simogatta.

A királyi gárda rohamai a 44. percben hozták meg az áttörést, Marcelo bal oldali beadását Ronaldo bólintotta a jobb felső sarokba (2–1).

2–1 Cristiano Ronaldo

Sőt, még az első félidőben az egyenlítés is összejöhetett volna, de Mangala lábáról centikkel a bal kapufa mellé tekeredett Ronaldo lövése.

A második félidő elején teljesen beszorította ellenfelét a Real, de Mangala hiába akasztotta Ronaldót a tizenhatoson belül, néma maradt a játékvezető sípja – ahogyan a túloldalon Zaza felborításánál is.

A végére teljesen kicsúszott a meccs a játékvezető kezéből, és gyakorlatilag folyamatosan egymást „faragták” a felek. Újabb gól az egyre nagyobb Real-nyomás ellenére sem esett, így a néhány hete még a kiesőzóna határán mozgó Valencia legyőzte az éllovast.