Tizenkét percig volt kérdéses a Real győzelme

2013.02.17. 22:43
A Real játékosai az első negyedórában kétszer is ünnepelhettek (Fotó: Action Images)
A spanyol élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Primera División) 24. fordulójában a Sergio Ramos kiállítása miatt több mint hetven percen át emberhátrányban játszó Real Madrid hazai pályán 2–0-s győzelmet aratott a Rayo Vallecano ellen, míg a Betis egygólos vereséget szenvedett a szárnyaló Espanyol otthonában.

Szenzációsan kezdődött a mérkőzés a „királyiak" számára, hiszen a 3. percben Álvaro Morata góljával máris megszerezték a vezetést. Egy létszámfölényes támadás végén Mesut Özil játszott középre a jobb oldalról, a fiatal támadó pedig hat méterről nem hibázta el az ajtó-ablak lehetőséget, 1–0.

A második hazai gólra kevesebb, mint tíz percet kellett várni. A 12. minutumban Mesut Özil ívelt a kapu elé szabadrúgásból, az érkező Sergio Ramos pedig védője szorításában a kapu közepébe bólintott, 2–0.

A 18. percben azonban nem várt fejlemény történt a Santiago Bernabéu Stadionban. A hat perccel korábban még gólt szerző Ramos egy perc alatt összeszedett két sárga lapot – az első jogosságán el lehet vitatkozni –, így emberhátrányba került José Mourinho csapata, a gólszerző Moratát pedig Raúl Albiol váltotta. A portugál szakember egyébiránt ezen a mérkőzésen ült 100. alkalommal a blancók kispadján tétmeccsen.

A folytatásban a Rayo igyekezett kihasználni emberelőnyét, komoly helyzetig azonban nem tudott eljutni, ellentétben a Reallal. A 36. percben ismét Mesut Özil volt az előkészítő, remek ütemű kiugratását követően Cristiano Ronaldo eltolta a kapus mellett a labdát, ám kisodródott, így már nem tudott a kapuba helyezni.

Az első félidő hátralévő részében zömében a hazaiak térfelén zajlott a játék, de a Rayo mezőnyfölénye meddőnek bizonyult. A 45. percben azonban nagy lehetőséget szalasztott el Paco Jémez – aki csak a lelátón foglalhatott helyet – csapata. A Real-nevelés, Roberto Trashorras került lövőhelyzetbe a kaputól 15 méterre, ám próbálkozása csúnyán elkerülte Diego López kapuját.

A második félidő elején a vendégek egy elmaradt tizenegyest kérhettek számon a mérkőzés játékvezetőjétől, helyzetekig azonban ezúttal sem jutott el a Rayo. A „királyiak" ugyanakkor kontratámadásaik révén igyekeztek megszerezni a harmadik gólt, C. Ronaldo, Kaká és Sami Khedira előtt is nyílt esély a gólszerzésre, ám a kapu előtt nem voltak elég pontosak a hazai játékosok.

A hajrában némiképp erősödött a Rayo nyomása, de huzamosabb ideig egyszer sem tudta kapuja elé szegezni a „királyiakat", így nem volt reális esélye a pontszerzésre, de még talán a szépítésre sem.

A Real Madrid győzelmével tovább folytatta a második helyezett Atlético Madrid, és az élen álló Barcelona üldözését, míg a Rayo Vallecano nem ezen az estén került közelebb az európai kupaindulást jelentő helyek egyikéhez.

A fővárosi „derbivel" egy időben zajlott az Espanyol–Betis összecsapás, amely a hazaiak 1–0-s győzelmével ért véget. A mindent eldöntő gólt a 7. percben Sergio García szerezte.

Az Espanyol a legutóbbi tizenegy bajnokiján mindössze egyszer kapott ki – akkor a listavezető Barcelonától –, míg a Betis sorozatban harmadik idegenbeli vereségét szenvedte el.