Spanyolország: feljutott a Gijón, megmenekült az Osasuna

2015.06.07. 20:31
Drámai mérkőzéseket hozott a spanyol labdarúgó-bajnokság másodosztályának utolsó fordulója. A Betis mellett a Sporting Gijón jutott fel másodikként egyenes ágon az élvonalba, az Osasuna bent maradt, a Racing Santander kiesett.

A Girona hazai pályán 1–0-ra vezetett a Lugo ellen, és ezzel feljutásra állt. A 92. percben azonban egyenlítettek a vendégek, és ezzel még nem értek véget a drámai események. A 95. percben Lejuene fejjel bevette a Lugo kapuját, de csak néhány másodpercig tartott a hazai öröm, les miatt ugyanis maradt az 1–1. A lest beintő asszisztenst megdobták egy vizes palackkal, a játékvezető ezután lefújta a mérkőzést. Közben a Sporting Gijón 3–0-ra nyert a bajnok Betis otthonában, így jobb gólkülönbségének köszönhetően megszerezte a második helyet, így a következő idényt a legjobbak között kezdheti meg.

A Girona is feljuthat még, ha sikerrel veszi a rájátszást a feljutásért. Ebben a 3–6. helyezett csapatok vesznek részt.

Az Osasuna 2–0-s hátrányból mentett pontot a biztos kieső Sabadell otthonában, úgy, hogy a 77. percben David Garcia góljával szépített, és a 91. percben egyenlített Javier Flano révén. Ezzel bent maradt a másodosztályban, ahonnan a Racing Santander búcsúzott negyedikként (a Barcelona B, a Sabadell és a Huelva mellett), hiába nyert az utolsó fordulóban az Albacete otthonában.