Real Madrid: Simábban kellett volna nyernünk - Karanka

2013.03.11. 13:04
Aitor Karanka, a Real Madrid másodedzője szerint együttese szerencsés volt, hogy a Celta Vigo nem büntette meg a sok kihagyott lehetőségért.

Mint ismert, a királyi gárda vasárnap 2–1-re nyert idegenben, Cristiano Ronaldo duplájának köszönhetően. A Real nem fukarkodott a lehetőségekkel, 21 alkalommal veszélyeztette a házigazda kapuját, ennek fényében nem nevezhető kiemelkedőnek a helyzetkihasználás – pláne, hogy a portugál támadó második találatát tizenegyesből szerezte. Karanka szerint alakulhatott volna rosszabbul is a mérkőzés a fővárosiak számára.Mint ismert, a királyi gárda vasárnap 2–1-re nyert idegenben, Cristiano Ronaldo duplájának köszönhetően. A Real nem fukarkodott a lehetőségekkel, 21 alkalommal veszélyeztette a házigazda kapuját, ennek fényében nem nevezhető kiemelkedőnek a helyzetkihasználás – pláne, hogy a portugál támadó második találatát tizenegyesből szerezte. Karanka szerint alakulhatott volna rosszabbul is a mérkőzés a fővárosiak számára.

„Az első 20-30 perc során az egész csapat szenvedett. Rögtön az elején volt pár lehetőségük, amelyeknél Diegónak kellett hárítani, aztán fokozatosan jöttünk fel. Előretolt védelemmel játszottak, ezt követően párszor lesre állítottak minket, és időbe telt megtalálni ennek az ellenszerét, aztán az utolsó negyedórában, majd a második félidő nagy részében a csapat kontrollálta a mérkőzést, és sok helyzetet dolgozott ki. A probléma az, hogy bár eldönthettük volna a mérkőzést, a gólok nem jöttek, aztán a mérkőzés végén volt lehetőségük még egyenlíteni is. Szörnyű lett volna, ha ez sikerül, mert elég jó mérkőzést játszottunk, hogy kényelmesebben nyerjünk” – mondta a mérkőzés után Karanka.

EMLÉKEZTETŐ – SPANYOL PRIMERA DIVISIÓN
27. FORDULÓ, VASÁRNAPI MÉRKŐZÉSEK
Atlético Madrid–Real Sociedad 0–1
(Prieto 53.)
Celta Vigo–Real Madrid 1–2 (Aspas 63., ill. C. Ronaldo 61., 71. – utóbbit 11-esből)
Levante–Getafe 0–0
Athletic Bilbao–Valencia 1–0