Primera División: kétgólos Atlético-siker a Celta otthonában

2013.05.08. 21:26
A spanyol élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Primera División) 36. fordulójának előre hozott mérkőzésén az Atlético Madrid idegenben 3–1-es győzelmet aratott a Celta Vigo felett, amelynek így továbbra is két pont a hátránya a még bentmaradást érő helyen álló Osasuna mögött.

A gól nélküli első félidőt követően a második játékrészben felpörögtek az események. A 47. percben Koke szöglete után Miranda a rövid oldalon megcsúsztatta a labdát, a középen érkező Diego Costa pedig csukafejesből vette be a Celta kapuját. 0–1 Diego Costa pedig csukafejesből vette be a Celta kapuját. 0–1

A 66. percben létszámfölényt alakított ki az Atlético a hazaiak kapuja előtt, amelynek a végén a jobbhátvéd, Juanfran vállalkozott lövésre mintegy 20 méterről. A labda irányt változtatott az egyik Celta-védőn, így Javi Varasnak nem volt esélye a hárításra. 0–2

A 84. percben megcsillant a remény a vigóiak előtt hiszen Augusto Fernández lövése Thibaut Courtois kapus hóna alatt utat talált a kapuba (1–2), ám két perccel később Radamel Falcao végleg eldöntötte a három pont sorsát. A kolumbiai csatár a tizenhatoson belül higgadtan elfektette az egyik hazai védőt, majd tíz méterről a léc alá emelte a labdát. 1–3

A Celta Vigo hátránya így továbbra is két pont a még bentmaradást érő helyen álló, de eggyel kevesebb mérkőzést játszó Osasuna mögött, míg az Atlético két nyeretlen találkozó után győzött ismét.