Történelmi Real Madrid-siker: CR-ék nyolcat vágtak a Depor otthonában

2014.09.20. 16:00
Cristiano Ronaldo három gólt vállalt a nyolcból a Depor otthonában (Fotó: Reuters)
A triplázó Cristiano Ronaldo vezérletével 8–2-re nyert a Real Madrid a Deportivo La Coruna vendégeként a Primera División 4. fordulójában. Gareth Bale és Javier Hernández két-két gólt szerzett, James Rodríguez bombagólt lőtt.

Volt javítani valója a Real Madridnak, amely sorozatban két vereséget szenvedett a bajnokságban, így a listavezető FC Barcelonával szemben máris hatpontos hátrányba került csupán három forduló után. Carlo Ancelotti együttese pedig immár jó emlékekkel mehetett a Riazorba, ahol a legutóbbi három találkozót leszámítva azelőtt sok-sok évig nem sok babér termett a királyi gárda számára.

Az újonc Depor az első huszonöt percben méltó ellenfele volt az előző idény bronzérmesének, azután viszont kinyílt a gólcsap, Cristiano Ronaldóék hamar megszórták a galiciaiakat.

A 29. percben Arbeloa beadásából Ronaldo fejjel talált be, néhány perccel később James Rodríguezhatalmas gólt ragasztott a bal felső sarokba – ezzel ő lett az első kolumbiai játékos, aki a Riazorban spanyol élvonalbeli bajnokin eredményes volt. 0–2

Láthatóan megzavarodott a Depor, s még a szünet előtt újra megrezdült a hazai háló. Marcelo indításával Benzema tört kapura középen, Lux kapus azonban a tizenhatoson kívülre kijőve elütötte a csatárt. A labda így Ronaldóhoz került, aki ballal az üresen maradó kapuba helyezett. 0–3

Victor Fernández, a Depor mestere kettős cserével próbálta felrázni övéit a szünetben, s bizony, a hazaiak jóval bátrabb felfogásban futballoztak a második játékrészben. Sőt, már az 51. percben sikerült szépíteni! Sergio Ramos kezezése után a bosnyák Haris Medunjanin talált be büntetőből. 1–3

Hiába volt a Depor feltámadása, a Real ebben a játékrészben sem állt le a gólszerzéssel.

A 64. percben Gareth Bale váltotta gólra Marcelo indítását, tíz perccel később pedig Isco zseniális passzából szerzett szép gólt a walesi. 1–5

A találkozó vége pedig valóságos gólfiesztát hozott. Előbb Cristiano Ronaldo James passzából megszerezte harmadik találatát – amivel már húsz triplánál jár a spanyol élvonalban. Nála csak Alfredo Di Stéfano és Telmo Zarra szerzett többet (egyaránt 22-t). 1–6

A Depor ugyan a csereként beállt Toché révén kozmetikázott valamelyest az eredményen, de pechjére a vendégek további két góllal válaszoltak. A kispadról beállt Javier Hernández előbb ballal gyönyörű gólt vágott a jobb felsőbe, majd távoli lökete egy védőn megpattanva jutott a kapuba a mérkőzés utolsó momentumaként. 2–8

Történelmi sikert aratott a Real Madrid, ugyanis még soha nem tudott négynél több gólt szerezni a Depor otthonában, a Riazorban bajnokin. Sőt, idegenben eddig egyszer sem lőtt nyolc gólt a Primera Divisiónban. A királyi gárdán kívül az Athletic Bilbao, a Barca (kétszer), a Depor és a Valladolid tette már meg ezt. A Madrid nyolc találatából hatot bal lábbal szereztek a játékosok. Erre legutóbb 2008-ban volt példa a Sporting Gijón elleni 7–1-es hazai sikernél. Ancelotti tanítványai ezen a héten kevesebb mint 100 órán belül 13 gólt szereztek tétmeccseken, miután a Basel ellen a Bajnokok Ligájában ötöt vágtak CR-ék.

SPANYOLORSZÁG, PRIMERA DIVISIÓN
4. FORDULÓ

Deportivo La Coruna–Real Madrid 2–8 (Medunjanin 51. – 11-esből, Toché 84., ill. Cristiano Ronaldo 29., 41., 78., J. Rodríguez 36., Bale 66., 74., J. Hernández 88., 92.)
Atlético Madrid–Celta Vigo 2–2 (Godín 41., Miranda 31., ill. P. Hernández 19., Nolito 53. – 11-esből)
Athletic Bilbao–Granada 0–1 (Córdoba 39.)
Espanyol–Málaga 2–2 (Caicedo 16., Stuani 88., ill. Camacho 53., Duda 93.)

1. Barcelona 3 3 6–0 +6 9
2. Atlético Madrid 4 2 2 6–4 +2 8
3. Granada 4 2 2 4–2 +2 8
4. Valencia 3 2 1 7–2 +5 7
5. Sevilla 3 2 1 5–2 +3 7
6. Real Madrid 4 2 2 13–8 +5 6