David Villa duplájával előzte meg az Atlético a Barcát

2014.03.08. 20:00
David Villa duplájával nyert az Atlético (Fotó: Reuters)
A spanyol élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Primera División) 27. fordulójában az Atlético Madrid idegenben nyert 2–0-ra a Celta Vigo ellen, amivel kihasználta a Barcelona váratlan vereségét. Így újra a „matracosok” állnak a tabella második helyén.

A vendégcsapat örömhírt kapott a meccs kezdete előtt, hiszen a Barcelona kikapott Valladolidban, így egy vigói győzelemmel a második helyre ugorhatott volna az Atlético.

És ugrott is!

Igaz, ehhez támadásra kellett sarkallnia csapatát Diego Simeone edzőnek, merthogy az utóbbi időben az Atlético idegenbeli mérlege eléggé lesújtó volt.

Ügyesen adogatott a Celta, a meccs elején helyzeteket is teremtettek a hazaiak, az Atlético kapuja mégsem forgott veszélybe. Kicsit alibiízű volt, ahogy a csapatok távoli lövésekkel kísérleteztek, mert ezek a löketek nem találták el a kaput. Az első félidő egészen gyenge meccset hozott, rengeteg technikai hibával, eladott labdával és szabálytalansággal.

A második félidőben aktívabbá vált az Atlético, és rögtön magához ragadta a kezdeményezést, ami kiváltotta a hazai nézők rosszallását.

A Celta támadójátéka szinte nulla volt, így a madridiak egyre közelebb kerültek a világoskékek kapujához. De hogy az Atlético Madrid megszerezte a vezetést, azt kizárólag a hazaiaknak köszönhette. A 62. percben ugyanis Castro hajmeresztő hazagurítására David Villa rajtolt a legjobb ütemben, megszerezte a labdát Fontás elől, majd belőtte az Atlético vezető gólját. Yoel beleért, de védeni nem tudott. 0–1

Még ki sem dühöngték magukat a hazai nézők a leventegól miatt, máris újabb találattal jelentkezett David Villa. A 64. percben Sosa elment a jobb oldalon, felnézett, meglátta a hosszú oldalon árválkodó David Villát, és adta is a labdát. Az Atléti kiváló csatára megoldott már ennél nehezebb feladatokat is, most 14 méterről kilőtte a jobb alsót. 0–2

Ami ezután következett, azt jobb elfelejteni. A Celta támadott, igaz, nem túl nagy meggyőződéssel, az Atlético pedig a kontrákban bízott. Mivel egyik csapat sem tudott változtatni az eredménnyel, az Atlético Madrid lehetett elégedettebb, hiszen gyenge játékkal is begyűjtötte a nagyon fontos három pontot, és továbbra is versenyben maradt a bajnoki címért. Sőt a Barcelona vereségét is sikerült kihasználnia, így újra ő a Real Madrid közvetlen üldözője.