Primera División: a Mallorca nyert, még él a reménye

2013.05.20. 23:58
A spanyol élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Primera División) 36. fordulójában a találkozót megelőzően utolsó helyen álló Mallorca hazai pályán 1–0-ra legyőzte a Betist, így feljött a 19. helyre.
A házigazda azzal a tudattal lépett pályára, hogy ha vereséget szenved a 7. helyen álló Betis ellen, akkor az utolsó két forduló eredményétől függetlenül kiesik.

Ennek megfelelően próbálkozott is a mallorcai csapat tisztességesen, és a 21. percben meg is szerezte a vezetést: Víctor 12 méteres lövése Adriánról pont Hemed elé pattant, és ő pedig közelről nem hibázott (1–0).

Újabb gól már nem született a mérkőzésen, a Mallorca így nyert, és három pontra csökkentette hátrányát a még bennmaradó helyen álló Deportivóval szemben.