Primera División: a Betis idegenben ütötte ki a Granadát

2013.04.05. 22:56
A spanyol élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Primera División) 30. fordulójának nyitó mérkőzésén a Betis idegenben 5–1-es győzelmet aratott a Granada ellen, így – átmenetileg – ismét Európa-liga-indulást érő helyen áll.

A Betis a 30. percben szerezte meg a vezetést Rubén Castro góljával, aki két perccel később ismét beköszönt, így rövid időn belül kétgólos előnyre tettek szert a zöld-fehérek. A 31 esztendős támadó ezzel – Álvaro Negredóval holtversenyben – a legeredményesebb spanyol játékosnak vallhatja magát a bajnokságban 15 találattal.

Három perccel később Inigo López öngóljának köszönhetően már 0–3 állt az eredményjelzőn, majd az 53. minutumban Castro passzából Dorlan Pabón talált a kapuba.

A Granada a 72. percben Carlos Aranda góljával ugyan kozmetikázott az eredményen, ám Ángel 85. percben szerzett találatával visszaállt a négygólos különbség, amely a lefújásig nem is változott.

A mérkőzés krónikájához hozzátartozik, hogy a hazaiak a 79. perctől (ekkor 1–4 volt az eredmény) emberhátrányban játszottak Guilherme Siqueira kiállítása miatt, aki a második sárga lapját műesésért kapta.

A Granada a legutóbbi hét bajnokiján mindössze két pontot szerzett, és továbbra is fenyegeti a kiesés réme, míg a Betis azok után nyert idegenbeli bajnokit, hogy az ezt megelőző öt fellépésén csak egy pontot könyvelhetett el.