Primera División: a Sociedad sikere a bombagólok meccsén

2013.12.22. 00:01
A spanyol élvonalbeli labdarúgó-bajnokság 17. fordulójában a Real Sociedad idegenben 3–1-es győzelmet aratott a Granada ellen, így megelőzte a Villarrealt, és feljött a táblázat ötödik helyére.

A forduló rangadója kifejezést aligha kiérdemlő összecsapás a szebbnél szebb gólokról marad emlékezetes. A vezetést a vendégek szerezték meg a 29. percben, Antoine Griezmann kiugratását követően Carlos Vela okosan elpöccintette a labdát az őt közben letaglózó Roberto Fernández mellett. 0–1Carlos Vela okosan elpöccintette a labdát az őt közben letaglózó Roberto Fernández mellett. 0–1

A Granada válasza nem sokat késlekedett, a 37. percben Piti elemi erővel bombázott a léc alá. A labda nem ment szélre, de Claudio Bravónak így sem volt sok esélye a hárításra. 1–1

Az andalúziai együttes ennek ellenére sem tudta kiharcolni a félidei döntetlent, hiszen a 42. percben Griezmann kihasználta a hazai védő ügyetlenkedését, és mintegy 18 méterről tanítani való mozdulattal a jobb alsó sarokba bombázott. 1–2

A végeredményt a 65. percben Vela állította be, aki 14 méterről ballal nagy gólt ragasztott a rövid felső sarokba. 1–3

A Real Sociedad – amely február óta nem szerzett idegenben kettőnél több gólt – a győzelmével megelőzte a Villarrealt, és az ötödik helyről várhatja a jövő évi folytatást, míg a Granada számára a hazai pálya nem feltétlenül jelent előnyt – eddigi kilenc mérkőzéséből hetet elveszített.

A MÉRKŐZÉS ÖSSZEFOGLALÓJA

Granada 1-3 Real Sociedad All Goals by all-goals

SPANYOLORSZÁG, PRIMERA DIVISIÓN
17. FORDULÓ
Granada–Real Sociedad 1–3 (Piti 37., ill. Vela 29., 65., Griezmann 42.)
KORÁBBAN
Villarreal–Sevilla 1–2 (Perbet 88. – 11-esből, ill. Cala 24., Bacca 71.)
Betis–Almería 0–1 (Azeez 4.)
Atlético Madrid–Levante 3–2 (Godín 30., Diego Costa 47., 77. – a másodikat 11-esből, ill. Ivanschitz 1., Pedro Ríos 57.)

1. Atlético Madrid 17 15 1 1 46–11 +35 46
2. Barcelona 16 14 1 1 44–10 +34 43
3. Real Madrid 16 12 2 2 46–19 +27 38
4. Athletic Bilbao 16 9 3 4 24–20 +4 30
5. Real Sociedad 17 8 5 4 33–23 +10 29
6. Villarreal 17 8 4 5 27–18 +9 28
7. Sevilla 17 7 5 5 32–29 +3 26
8. Getafe 16 7 2 7 18–22 –4 23