Real-öröm: Ronaldo akkor is gólt lő, ha szenved

2014.11.08. 19:57
Bale és Kroos is örülhetett, hiszen mindketten betaláltak (Fotó: Action Images)
A spanyol élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Primera División) 11. fordulójában a Real Madrid simán, 5–1-re megverte a Rayo Vallecanót a zuhogó esőben.

SPANYOLORSZÁG, LA LIGA
11. FORDULÓ

Real Madrid–Rayo Vallecano 5–1 (Bale 9., Ramos 40., Kroos 55., Benzema 59., C. Ronaldo 83., ill. Bueno 44.)

Pazar formában várta a madridi csapatok meccsén a Santiago Bernabéuba a Real Madrid a Rayo Vallecanót. Bár a madridi kiscsapat viszonylag jól szerepel, mégis sokan gólfesztivált vártak ellene a szeptember óta 12 meccsén mindig győzelmet arató, és összesen 47 gólt szerzett Realtól.

A meccs úgy is indult, ahogy az várható volt, mert már a 9. percben megzördült a vendégek hálója. Ronaldo tette ki a labdát balra Kroosnak, aki centerezett, és az ötösről Bale két embert is megelőzve lőtt a hálóba. 1–0

Nagyon amatőr gól volt, de fura módon ez felébresztette a vendégeket, akik szemre is tetszetősen kezdtek játszani. A közönség azt láthatta a zuhogó esőben, hogy többet van a labda a Rayónál, és szépen adogatnak a vendégek. Csakhogy mire nagyon vérszemet kaptak volna, szerencsével ugyan, de növelte előnyét a hazai csapat.

A 40. percben jobb oldali szöglet után váratlanul Sergio Ramos elé került a labda, a hátvéd pedig sután, a térdével találta el, szerencséjére azonban így lett jó, mert védhetetlenül vágódott a bal felső sarokba. 2–0

Megindult előre a Rayo, és egy hihetetlen védelmi hiba után szépített is. A 44. percben Rodríguez kapta a labdát Navas kidobása után, de óvatlanul visszapasszolt, csakhogy ott kizárólag a Rayo játékosai ólálkodtak. Bueno megszerezte, egészen pimasz csellel becsapta a lélekszakadva menteni igyekvő Pepét és Navast, majd szemtelenül a hálóba gurított. A két realos csúnyán összeszaladt a cselre... 2–1

A szünet után folytatta jó játékát a Rayo, és az 54. percben Bueno majdnem kiegyenlített, de hajszálnyival lesen állt, amikor megindult a kapu felé. És milyen a sors, a következő támadásból a Real szerzett gólt. Ronaldo cselezgetett a jobb oldalon, aztán mielőtt elvesztette volna a labdát, visszagurított, éppen az érkező Kroos elé, aki 24 méterről laposan lőtt, és olyan hihetetlen falsot adott a labdának, hogy az éppen befért a bal alsó sarokba. 3–1

Aztán nem sokkal később, az 59. percben jött a negyedik is, igaz, kis szépséghibával. Pepe tört előre, kijátszotta jobbra Cének, aki középre adott a lesen álló Benzemának, aki 5 méterről gólt lőtt. Alest mindenki látta, kivéve a bírókat, így az állás már 4–1 volt.

Ez megrogyasztotta a Rayót, de szimpatikusan küzdött a további szépítésért, de ma nem jött össze több.

A meccs végére egyetlen kérdést maradt: szerez-e gólt Cristiano Ronaldo. És igen, sikerült neki meglőnie a 18.-at is. De hogy mekkora potyával... A 83. percben Marcelo hozta fel remekül a labdát, Iscóhoz játszott, aki Ronaldót hozta játékba. A nagy gólvágó 10 méterről, kissé balról a földbe rúgott, az iszonyatosan gyenge lövést pedig az eddig parádézó Álvarez elképesztő mozdulattal bevédte. 5–1

Vagyis teljes lett a boldogság, a még négy-egynél is világfájdalommal az arcán járó-kelő Ronaldo is mosolyogva, integetve baktatott le a pályáról. Megvan sorozatban a 13. győzelem, és a gólkülönbség is szenzációs: 52–8.

Mi lett volna itt, ha a Rayo nem játszik jól?!