La Liga: vereségével a Levante az első kieső

2016.05.02. 22:42
A spanyol élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (La Liga) 36. fordulójának záró meccsén a Levante 3–1-es vereséget szenvedett a Málaga otthonában, ezzel kiesett az első osztályból.

A Málaga érdektelenül várta a találkozót, hiszen stabilan a középmezőnyben helyezkedik el a tabellán, már esélytelen odaérni az európai kupaporondot jelentő helyek valamelyikére. Ezzel szemben a Levanténak élet-halál harcot kellett vívnia a szezon végi meccsein, hogy elkerülje a kiesést.

A körülményekhez képest mégis a hazaiak kezdték veszélyesebben a mérkőzést, az első tizenöt percben kétszer is bravúrral kellett hárítania a Levante kapusának. A 28. percben jöhetett volna a fordulat, ugyanis rezdült a Málaga kapujának hálója, a játékvezető azonban les miatt érvénytelenítette a találatot.

Ezt két perccel később bánhatta igazán a kiesés elől menekülő csapat, amikor Federico Ricca precíz passzát Duje Cop juttatta a vendégek kapujába. 1–0

A gólt követően visszavett a tempóból a Málaga, ami megbosszulta magát. A 42. percben Víctor Casadesús indítására José Morales csapott le és lőtt a kapu bal alsó sarkába. 1–1

A csapatok a második félidőben is folytatták az első játékrészben mutatott lendületes játékukat. A valenciaiak húsz perccel a meccs vége előtt ismét gólnak örültek, hiába, mert ez a találat sem volt érvényes. Óriási helyzetek követték egymást az utolsó percekben, amiből a hazaiak jöttek ki jobban, Cop 90. percben lőtt góljával lényegében eldöntötte a meccset. 2–1

Három perccel később aztán Chory Castro beállította a végeredményt. 3–1

A Levante ezzel a vereséggel matematikailag is kiesett az első osztályból, a Málaga pedig öt forduló után először nyert.