La Liga: újra lecsapott a topligák legeredményesebb cseréje

2015.12.12. 23:59
A Sevilla labdarúgócsapata sokáig csak szenvedett hazai pályán a Sporting Gijón ellen a spanyol élvonalbeli labdarúgó-bajnokság 15. fordulójában, de Kevin Gameiro duplájával 2–0-ra győzni tudott.

A fordulópont a 74. percben érkezett, amikor a Sevilla tizenegyest, a gijóni Luis Hernández pedig piros lapot kapott. A büntetőt a nem sokkal korábban beálló Kevin Gameiro értékesítette, majd öt perccel később akcióból is betalált.

A francia támadó a 2014–2015-ös szezon kezdete óta nyolc gólt szerzett csereként beállva, ezzel ilyen téren ő a legeredményesebb játékos az öt európai topligában (La Liga, Bundesliga, Premier League, Serie A, Ligue 1).

Az esti mérkőzésen a hátsó régióban tanyázó Las Palmas a hosszabbításban lepte meg a Betist, és Willian José góljával megszerezte a három pontot. A 24 éves csatár már a kilencedik brazil játékos volt, aki betalált ebben a szezonban a La Ligában.

SPANYOL LA LIGA
15. FORDULÓ

Sevilla–Sporting Gijón 2–0 (Gameiro 75., 80. – az elsőt 11-esből)
Las Palmas–Betis 1–0 (Willian José 93.)
KORÁBBAN JÁTSZOTTÁK

Barcelona–Deportivo La Coruna 2–2 (Messi 39., Rakitic 62., ill. L. Pérez 77., Bergantinos 86.)
Celta Vigo–Espanyol 1–0 (Aspas 43.)
Levante–Granada 1–2 (Simao 66., ill. Penaranda 50., 88.)

1. Barcelona 15 11 2 2 36–15 +21 35
2. Atlético Madrid 14 10 2 2 20–6 +14 32
3. Real Madrid 14 9 3 2 32–12 +20 30
4. Celta Vigo 15 8 4 3 26–22 +4 28
5. Villarreal 14 7 3 4 18–15 +3 24
6. Deportivo La Coruna 15 5 8 2 23–16 +7 23