La Liga: újabb CR-varázslat, de így is botlott a Real Madrid

2018.04.18. 23:21
Cristiano Ronaldo megint megvillant (Fotó: AFP)
A spanyol élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (La Liga) 33. fordulójában a Real Madrid otthon csak 1–1-es döntetlenre volt képes az Athletic Bilbao ellen.

A királyi gárda indított lendületesebben, és Cristiano Ronaldo hamar duplázhatott volna, de előbb fejesét a léc hárította, majd kevéssel a bal alsó mellé lőtt.

A kihagyott lehetőségek megbosszulták magukat, Inigo Córdoba szenzációs passza után az első negyedóra végén Inaki Williams átemelte Navast (0–1).

A 32. percben Kroos szabadrúgása után nagyon közel került az egyenlítéshez a Real Madrid, de Varane fejesét Kepa nagy bravúrral védte.

A 64. percben óriási lehetőséghez jutott a vendégcsapat, ám a tűzijáték során előbb Carvajal, majd a léc mentette meg a Realt az újabb találattól.

A meccs végi óriási rohamok aztán a 87. percben értek góllá, Modric átlövését Cristiano Ronaldo sarkazta a kapuba (1–1).

A hajrában már csak a védekezésre koncentrált a Bilbao, a Madrid pedig nem tudott újabb gólt szerezni, így maradt a döntetlen – a Real öt meccsel a vége előtt 15 pontos hátrányban van a Barcelonával szemben.

SPANYOL LA LIGA
33. FORDULÓ
Espanyol–Eibar 0–1 (Lombán 32.)
Valencia–Getafe 1–2 (Rodrigo 69., ill. Rémy 16., 49.)
Real Madrid–Athletic Bilbao 1–1 (Cristiano Ronaldo 87., ill. Inaki Williams 14.)

1. Barcelona 33 25 8 83–19 +64 83
2. Atlético Madrid 32 21 8 3 54–15 +39 71
3. Real Madrid 33 20 8 5 80–36 +44 68
4. Valencia 33 20 5 8 61–35 +26 65
5. Betis 32 16 4 12 53–53 0 52
6. Villarreal 33 15 6 12 45–40 +5 51
7. Sevilla 33 14 6 13 41–52 –11 48
8. Getafe 33 12 9 12 38–31 +7 45