La Liga: újabb Atlético-győzelem, ismét két pontra a Barca

2019.01.26. 18:09
Tizenkilenc meccs óta veretlen az Atlético (Fotó: AFP)
A spanyol élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (La Liga) 21. fordulójának szombati játéknapján az Atlético Madrid hazai pályán 2–0-ra legyőzte a Getafét, amivel ismét két pontra megközelítette a vasárnap pályára lépő éllovas Barcelonát.

Az Atlético Madrid Antoine Griezmann révén szerezte meg a vezetést a 27. percben (1–0). A világbajnok francia támadónak ez volt a tizedik gólja ebben az idényben, és már zsinórban a hetedik szezonjában éri el ezt a két számjegyű határt. Rajta kívül csak egy játékos volt ugyanerre képes, Lionel Messi. Tíz perccel Griezmann góljára egy remekül kivitelezett akciót követően Saúl Níguez duplázta meg a „matracosok” előnyét (2–0).

A második félidőben nem született több találat, így az Atlético örülhetett a három pontnak, amivel az előző fordulóhoz hasonlóan ismét két pontra megközelítette a vasárnap a Girona otthonában pályára lépő éllovas Barcelonát. A madridi csapat minden sorozatot figyelembe véve már 19. meccse nem talál legyőzőre.

SPANYOL LA LIGA
21. FORDULÓ

Atlético Madrid–Getafe 2–0 (Griezmann 27., Saúl 37.)

Korábban
Sevilla–Levante 5–0 (Ben Yedder 48., André Silva 60., F. Vázquez 71., Sarabia 80. – 11-esből, Promes 90.)