La Liga: Torres duplával, az Atlético sikerrel búcsúzott a Calderóntól

2017.05.21. 18:40
A spanyol élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (La Liga) utolsó, 38. fordulójában az Atlético Madrid a duplázó Fernando Torres vezérletével otthon 3–1-re legyőzte az Athletic Bilbaót a Vicente Calderón Stadion utolsó bajnoki mérkőzésén.

A „matracosok” alaposan felforgatott védelemmel – Partey, Szavics, L. Hernández, Saúl – álltak fel a meccsen, de Fernando Torres hamar gondoskodott róla, hogy ne ez legyen a középpontban, a 8. percben Griezmann, a 11.-ben Koke passza után vette be Kepa kapuját (2–0).

Az 57. percben megszülethetett volna Torres és az Atlético harmadik találata is, a kapus mellett elvitte már a támadó a labdát, ám az a visszafutó védőn lelassult, Griezmann pedig a gólvonalon beérve a labdát sarokkal a hálóba lőtte – csakhogy ő a lövés pillanatában már lesen volt, így maradt a 2–0.

No nem sokáig, a 71. percben ugyanis Inaki Williams szépített, de az egyenlítés már nem jött össze a Bilbaónak, sőt, a végén még a csereként pályára lépő Correa is betalált, így az Atlético Madrid 3–1-es győzelemmel búcsúzott a Vicente Calderóntól – amelyben jövő héten még rendeznek egy meccset, az FC Barcelona–Alavés kupadöntőt.

Az Atlético az idényben csupán 27 gólt kapott, ezzel a legkiemelkedőbb védelmű gárda volt az idényben.

A Bilbao számára rossz hír, hogy a Real Sociedad őrült végjátékban pontot mentett a Celta Vigo otthonában, így megelőzte baszk riválisát a tabellán. Az Athletic is bízhat még az El-indulásban, ehhez a Barcelona kupagyőzelme kellene.

SPANYOL LA LIGA
38. FORDULÓ
Atlético Madrid–Athletic Bilbao 3–1 (Torres 8., 11., Correa 89., ill. I. Williams 71.)
Celta Vigo–Real Sociedad 2–2 (Iago Aspas 54. – 11-esből, Hjulsager 90., ill. Oyarzabal 82., Juanmi 94.)
Valencia–Villarreal 1–3 (Nani 54., ill. Soldado 1., Trigueros 58., Sansone 88.)
20.00:
FC Barcelona–Eibar (Tv: Sport2) – élőben az NSO-n!
20.00:
Málaga–Real Madrid (Tv: Sport1) – élőben az NSO-n!Fernando Torres hamar gondoskodott róla, hogy ne ez legyen a középpontban, a 8. percben Griezmann, a 11.-ben Koke passza után vette be Kepa kapuját (2–0).