La Liga: szokásos Atlético-gólok, de csak ikszre volt elég

2014.09.20. 21:50
Godín fejesével még vezetett az Atlético (Fotó: Reuters)
A spanyol élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Primera División) 4. fordulójában az Atlético Madrid hazai pályán 2–2-es döntetlent játszott a Celta Vigóval. A vendégek Pablo Hernández káprázatos góljával még vezettek, a „matracosok” fordítása után pedig egy pontot megmentettek.

Már a 19. percben gólnak tapsolhattak a Celta-dukkerek, de Pablo Hernández találata láttán talán még az Atlético Madriddal szimpatizálóknak is tetszett a megmozdulás. A Vigo támadója az előre ívelt labdát háttal a kapunak, sarokkal, kapásból küldte a „matracosok” kapujába! 0–1

A hazaiaknak nem kellett sokáig aggódniuk, a mérkőzést eltiltása miatt ezúttal is a lelátóról néző Diego Simeone tanítványai ugyanis még a szünet előtt fordítottak. Koke szabadrúgásból, majd tíz perccel később Gabi szögletből adott be remekül, s előbb Miranda, majd Diego Godín volt eredményes. 2–1

Érdekesség, a mostani szezonban az Atlético hat bajnokin szerzett góljából öt rögzített szituáció után esett, sőt legutóbbi 11 találatából kilenc hasonló módon született.

A fordulás után azonban a Celta hamar egyenlített, Miranda szabálytalanságát követően Nolito volt eredményes tizenegyesből. 2–2

A hajrában hiába támadott rengeteget, s alakított ki nagy helyzeteket az Atlético, Sergio Álvarez kapus eszén nem tudtak túljárni a hazaiak.

SPANYOLORSZÁG, PRIMERA DIVISIÓN
4. FORDULÓ

Deportivo La Coruna–Real Madrid 2–8 (Medunjanin 51. – 11-esből, Toché 84., ill. Cristiano Ronaldo 29., 41., 78., J. Rodríguez 36., Bale 66., 74., J. Hernández 88., 92.)
Atlético Madrid–Celta Vigo 2–2 (Miranda 31., Godín 41., ill. P. Hernández 19., Nolito 53. – 11-esből)
Athletic Bilbao–Granada 0–1 (Córdoba 39.)
Espanyol–Málaga 2–2 (Caicedo 16., Stuani 88., ill. Camacho 53., Duda 93.)

1. Barcelona 3 3 6–0 +6 9
2. Atlético Madrid 4 2 2 6–4 +2 8
3. Granada 4 2 2 4–2 +2 8
4. Valencia 3 2 1 7–2 +5 7
5. Sevilla 3 2 1 5–2 +3 7
6. Real Madrid 4 2 2 13–8 +5 6