La Liga: szenvedett, de győzött a Barcelona Málagában

2016.01.23. 17:53
Munir El Haddadi (háttal) már a 2. percben betalált (Fotó: Reuters)
A spanyol élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (La Liga) 21. fordulójában a Barcelona Munir El Haddadi és Lionel Messi góljával idegenben győzte le 2–1-re a Málagát.

Jobban nem is kezdődhetett volna a Barcelona számára a mérkőzés, hiszen már a második percben megszerezte a vezetést a katalán együttes. Lionel Messi kiugratása után Luis Suárez bolondította meg a védőket, majd az alapvonalról a kapus mellett középre passzolt, ahol az üresen érkező Munirnak már csak az üres kapuba kellett passzolnia. 0–1

Az első félidő folytatása azonban nem a vendégek akarata szerint alakult, hiszen a Málaga több lehetőséget is kidolgozott, ám ezeket rendre ki is hagyta. A 32. percben egy védelmi hibát kihasználva mégis sikerült egyenlítenie a hazai csapatnak: Javier Mascherano eladott labdája után még rendezetlen volt a vendégek védelme, amit Juan Pablo Anor, azaz Juanpi használt ki, 14 méterről a hálóba lőtt. 1–1

A második negyvenöt percre stabilizálta játékát a katalán együttes, aminek az 51. percben lett meg az eredménye. Egy ügyesen felépített támadás végén Adriano a tizenhatos bal sarkáról löbbölte a labdát az ötös vonalára, ahol Messi egy félollóval a kapu jobb alsó sarkába továbbította azt. 1–2

Ezt követően volt lehetőségük az egyenlítésre a hazaiaknak: egy támadáson belül Ignacio Camacho és Duje Cop is betalálhatott volna, Claudio Bravo azonban a helyén volt, így a Barcelona, ha nehezen is, de megőrizte az előnyét, és 2–1-re megnyerte a mérkőzést, ezzel pedig átvette a vezetést a tabellán.

SPANYOL LA LIGA
21. FORDULÓ

Málaga–Barcelona 1–2 (Juanpi 32., ill. Munir 2., Messi 51.)
Granada–Getafe 3–2 (Rico 27., el-Arabi 36., Rochina 77., ill. Scsepovics 71., M. Gómez 74.)

Espanyol–Villarreal 2–2
(Caicedo 4., Moreno 40., ill. Trigueros 24., Musacchio 89.)
Rayo Vallecano–Celta Vigo 3–0