La Liga: Suárez és Ter Stegen volt a Barcelona két hőse

2017.11.18. 18:07
Luis Suárez elcsendesítette a kritikusait (Fotó: AFP)
A spanyol élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (La Liga) 12. fordulójában a Barcelona idegenben 3–0-ra legyőzte a Leganést.

Bár a katalánok nagyszerű formában szerepelnek a szezonban, az elmúlt időszakban Luis Suárez teljesítményét kevesebb dicséret illethette.

Az uruguayi klasszis azonban, úgy látszik, visszatalál régi önmagához, a Leganés elleni mérkőzésen a 28. percben egy kipattanót váltott közelről gólra, majd egyórányi játékot követően gyönyörű, félfordulatos mozdulattal, a levegőben úszva jegyzett újabb találatot (0–2).

A Barcelona másik hőse a meccsen Marc-André ter Stegen volt, aki többek között a második barcelonai gól után nem sokkal, Cuéllar kirúgását követően, Amrabat ziccerénél is nagyot hárított.

Suárez a végén újabb gólt szerezhetett volna, ám Cuéllar résen volt – nem úgy, mint Messi egyéni akciója során, amit Paulinho köszönt szépen (0–3).

Paulinho a 11. meccsén a negyedik gólját szerezte, ezzel jelenleg jobb a gólátlaga (0.36), mint Neymarnak volt az első barcelonai évében (0.34).

A Leganés a mérkőzést 13 lövéssel zárta, a Barcelona kilenccel – mégis a vendégeké lett a három pont.