La Liga: Suárez és Neymar ismét a hátán cipelte a Barcát

2015.10.31. 22:20
Neymar nemcsak gólt szerzett, de remekül is játszott a Getafe otthonában (Fotó: Reuters)
A címvédő FC Barcelona idegenben 2–0-ra legyőzte a Getafét a spanyol élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (La Liga) 10. fordulójában, ezzel pontszámban utolérte a listavezető Real Madridot. A katalánok góljait Luis Suárez és Neymar szerezte, a találatokat a sérüléséből visszatérő Sergi Roberto készítette elő.

A Barcelona nemcsak azért várhatta bizakodva a Getafe elleni mérkőzést, mert a legutóbbi négy mérkőzéséből hármat megnyert a madridi csapat otthonában, hanem azért is, mert két középpályása, Sergi Roberto és Andrés Iniesta felépült sérüléséből. Igaz, közülük csak előbbi kapott helyet a kezdőcsapatban.

A katalánoknál a csapatkapitányi karszalagot viselő Sergio Busquets 300. alkalommal lépett pályára kezdőként a Barcában, míg Daniel Alves a 400. spanyol bajnoki meccsét játszotta, ebből a 225.-et gránátvörös-kék színekben.

Az első perctől mezőnyfölényben játszó Barcelona a 37. percben gyönyörű támadás végén került előnybe. Neymar húzott el a bal oldalon, jobb külsővel, félmagasan Sergi Robertóhoz továbbított, aki szintén jobb külsővel pörgette le a labdát Luis Suáreznek, az uruguayi csatár pedig közelről, higgadtan a rövid alsóba passzolt, megszerezve ezzel pályafutása 300. találatát hivatalos mérkőzésen (0–1).

A játék képe a gól után sem változott, a Barcelona irányított, és próbálta minél hamarabb biztossá tenni a győzelmét, ami a második félidő elején sikerült is. Az 58. percben szögletet rúgott a Getafe, de Claudio Bravo lehúzta a labdát, majd kidobta azt Sergi Robertónak, a spanyol középpályás a hazai csapat térfelének közepéről Neymar elé ívelt, aki tíz méterről, kapásból a jobb alsó sarokba lőtt (0–2).

Lionel Messi sérülését követően mindenki Suáreztől és Neymartól várta, hogy megoldják az argentin pótlását. Nos, a katalánok legutóbbi tizennégy bajnoki góljából hetet a brazil, hetet az uruguayi futballista szerzett.

A hajrában Neymar ficánkolt, Jordi Alba ziccert hibázott, Iniesta pedig visszatért, újabb gól azonban nem született. A Barcelona a vártnál talán magabiztosabb sikert aratott – külön öröm lehet szurkolóinak, hogy nem kapott gólt –, és pontszámban utolérte a listavezető Real Madridot.

SPANYOLORSZÁG, LA LIGA
10. FORDULÓ
Getafe–Barcelona 0–2 (Suárez 37., Neymar 58.)
A TÖBBI SZOMBATI MÉRKŐZÉSEN
Real Madrid–Las Palmas 3–1 (Isco 4., Cristiano Ronaldo 14., Jesé 43., ill. Hernán 38.)

Villarreal–Sevilla 2–1 (Mario G. 25., Bekambu 61., ill. F. Llorente 76.)
Valencia–Levante 3–0 (Paco Alcácer 64. – 11-esből, Feguli 72., Bakkali 80.)
Real Sociedad–Celta Vigo 2–3 (Agirretxe 11., 37., ill. Iago Aspas 17., 56., P. Hernández 89.)

1. Real Madrid 10 7 3 24–4 +20 24
2. Barcelona 10 8 2 22–12 +10 24
3. Celta Vigo 10 6 3 1 21–13 +8 21
4. Atlético Madrid 10 6 2 2 15–6 +9 20
5. Villarreal 10 6 2 2 15–8 +7 20
6. Valencia 10 4 3 3 11–7 +4 15
7. Deportivo La Coruna 10 3 5 2 15–12 +3 14
8. Eibar 9 3 4 2 12–10 +2 13