Hétből hat iksz – a Villarreal a Real Madrid ellen is döntetlent játszott

BALÁZS DÁVIDBALÁZS DÁVID
2021.09.25. 20:48
Nagyot küzdött Benzema, de ezúttal nem tudott gólt szerezni (Fotó: AFP)
A spanyol élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (La Liga) 7. fordulójának szombati záró mérkőzésén a listavezető Real Madrid gól nélküli döntetlent játszott otthon a Villarreallal.

SPANYOL LA LIGA
7. FORDULÓ
Real Madrid–Villarreal 0–0

Madrid, Santiago Bernabeu Stadion. Vezette: Gil Manzano
Real Madrid: Courtois – Valverde, Militao, Alaba, Nacho – Asensio (Isco, 81.), Casemiro, Modric (E. Hazard, 73.) – Rodrygo (Camavinga, a szünetben), Benzema, Vinícius Junior. Vezetőedző: Carlo Ancelotti
Villarreal: Rulli – Foyth (Mario Gaspar, 86.), Albiol, Pau Torres, A. Moreno – Parejo, Capoue, Coquelin (Moi Gómez, 58.) – Pino (Trigueros, 84.), Alcácer (Dia, 58.), Danjuma (Rubén Pena, 84.). Vezetőedző: Unai Emery

Nem volt sok helyzet a Real Madrid és a Villarreal összecsapásának első félidejében. A vendégek oldaláról a legveszélyesebb játékos Arnaut Danjuma volt, aki kétszer is nagy helyzetbe került. A 13. percben a 24 éves holland szélső a bal oldalon előbb kicselezte a védőket, majd megcélozta a hosszú, bal alsó sarkot, de Thibaut Courtois kitolta a lövését.

A 38. percben a tizenhatoson belül ismét ő került helyzetbe, de ballal, kissé kisodródva nem találta el a kaput.

A Real részéről Karim Benzemának volt egy középtávoli lökete, de különösebb veszélyt nem hordozott. Carlo Ancelotti együttesénél az első játékrészben csupán 36 százalékban volt a labda, és nem volt kaput eltaláló lövése.

A Real Madrid az első félidőben nem találta el egyszer sem a kaput. Erre legutóbb hazai pályán a bajnokságban még 2020 februárjában volt példa egy Celta Vigo elleni meccsen. Ancelottival pedig még eddig soha.

A fordulás után átvette a kezdeményezést a madridi csapat. Az 50. percben Marco Asensio oldalszabadrúgására Éder Militao érkezett, de fejese csúnyán mellé szállt. Az 55. percben aztán ismét Danjuma vette célba a kaput, de Courtois szépen oldalra tolta a lapos lövését. A Villarreal ezekben a percekben többször a Real kapuja elé került, de gólt nem sikerült szereznie.

A 82. percben Geronimo Rulli még védett egy hatalmasat Isco fejesénél, de a hajrában elmaradtak a nagy helyzetek.

Ugyan a labdabirtoklás a második játékrészben megfordult, de a királyi csapat oldaláról így is csak kettő kaput eltaláló lövést jegyezhettünk fel az egész mérkőzésen.

A Real Madrid a döntetlennel három ponttal eltávolodott az élen a Sevilla előtt, míg a Villarreal minden tétmérkőzését figyelembe véve (7) immár a hatodik döntetlenjét játszotta, a bajnokságban az ötödiket, s Realhoz hasonlóan továbbra is veretlen.

Thibaut Courtois az egyike annak az öt kapusnak a 21. században, akik legalább 100 mérkőzést hoztak le kapott gól nélkül a La Ligában. Egyedül Jan Oblak érte el ezt a számot kevesebb bajnoki alatt (182). Courtois 217-ből.

A FORDULÓ TOVÁBBI MÉRKŐZÉSEI
KORÁBBAN
Sevilla–Espanyol 2–0
(en-Nesziri 13., Mir 87.)
Valencia–Athletic Bilbao 1–1
(Marcos André 90+5., ill. I. Martínez 69.)
Deportivo Alavés–Atlético Madrid 1–0
(Laguardia 4.)

VASÁRNAP
14.00: Mallorca–Osasuna (Tv: Spíler2)
16.15: Barcelona–Levante (Tv: Spíler2)
18.30: Rayo Vallecano–Cádiz
18.30: Real Sociedad–Elche (Tv: Spíler2)

Köszönjük a figyelmet!

90+4. PERC: VÉGET ÉRT A MÉRKŐZÉS! 0–0 A VÉGE!

90. perc: 4 perc a ráadás.

89. perc: Ez is veszélytelen volt.

89. perc: Villarreal-szöglet.

86. perc: Foyth le, Mario Gaspar be.

84. perc: Danjuma ls Pino le, Rubén Pena és Trigueros be.

84. perc: Ápolás miatt áll a játék.

82. perc: Rulli védett hatalmasat Isco fejese után. A kipattanóból sem született gól.

81. perc:Asensio le, Isco be.

78. perc: Kezd leülepedni a meccs. Lesz-e gól?

A Villarreal ebben az idényben eddig minden sorozatot figyelembe véve hat tétmérkőzést játszott, melyek közül öt is döntetlenre végződött. Három 0–0-ra.

74. perc: Vinícius lövése csúnyán fölé szállt.

73. perc: Modric le, Eden Hazard be.

71. perc: Moi Gómez is „besárgult”.

68. perc: Eddig csupán egy kaput eltaláló lövést jegyezhettünk fel hazai oldalról.

64. perc:Rulli kaparintotta meg a labdát Benzema elől.

61. perc: Jó, élvezetes a második félidő.

58. perc: Coquelin és Alcácer le, Moi Gómez és Dia be.

57. perc: Újabb nagy Villarreal-lehetőség, de ebből sem született gól.

56. perc: Coquelin kapott sárga lapot.

55. perc: Danjuma lövését kellett oldalra tolnia Courtoisnak, a kipattanónál pedig eltakarították a labdát a védők.

51. perc: Benzema is helyzetbe került, de lesről.

50. perc: Asensio beadására Militao érkezett, de melléfejelte a labdát. Az eddigi legnagyobb hazai lehetőség volt.

48. perc: Vinícus adta el a labdát a támadóharmadban, de a Villarreal kontrája is elhalt.

46. PERC: ELKEZDŐDÖTT A MÁSODIK FÉLIDŐ!

Változtatott a szünetben a Madrid: Rodrygót Camavinga váltotta.

Az első félidőben a Realnál csupán 36 százalékban volt a labda, és nem volt kaput eltaláló lövése. A fordulás után azonban Carlo Ancelotti csapata szállítja a gólokat ebben az idényben.

45. PERC: VÉGET ÉRT AZ ELSŐ JÁTÉKRÉSZ! 0–0

44. perc: Minden idők egyik legrosszabb szöglete után Valverde tüzelhetett, de nem sok szerencsével.

43. perc: Szöglet szöglet hátán. Nyom a Madrid

41. perc: Vinícius vett le egy labdát káprázatosan a hátával.

40. perc: A mérkőzés első sárga lapját Vinícius kapta reklamálásért.

38. perc: Danjuma került helyzetbe a tizenhatoson belül, de ballal, kissé kisodródva nem találta el a kaput.

35. perc: Tizenegyest reklamálnak a hazaiak. Nacho borult egyet, de nincs fault.

34. perc: Az iramra nem lehet panaszunk.

31. perc: Courtois kétszer is nagyot védett, de les miatt végül visszafújták az akciót.

29. perc: Asencio Viníciust ugratta ki, de Rulli jól jött ki a kapujából és tisztázott.

26. perc: A Real még nem találta el a kaput.

23. perc: Rodrygo szemtelen lövését kellett hárítania Rullinak.

21. perc: Benzema középtávoli lövése kerülte el a kaput. Rulli rajta volt.

18. perc: Presszionál a Real.

16. perc: Alaba állította meg Pinót a félpályánál, amivel egy ígéretes kontrát akadályozott meg.

13. perc: Danjuma remek egyéni akcióját láthattuk. A 24 éves holland szélső a bal oldalon kicselezte a védőket, majd megcélozta a hosszú, bal alsó sarkot, de Courtois kitolta a lövését.

12. perc: A sarokrúgást kifejelték.

12. perc: Benzema lövése vágódott ki szögletre.

10. perc: Eddig kiegyenlített a mérkőzés.

7. perc: Modric lökete vágódott le Pau Torresről.

5. perc: A túloldalon is egy lesszituáció borzolta a kedélyeket.

2. perc: Vinícius Júnior lépett volna meg a bal oldalon, de lesről.

1. PERC: ELKEZDŐDÖTT A MÉRKŐZÉS!

A Real Madrid tiszta fehérben, míg a Villarreal tiszta sárgában játszik.

„A szerdai mérkőzés hőse, a triplázó Marco Asensio.”

„8 gól és 7 gólpassz eddig ebben az idényben.”

ELŐZMÉNYEK

A Real Madrid nagyszerű formának örvend. Minden sorozatot figyelembe véve hét tétmérkőzés óta veretlen, sőt, az elmúlt öt meccsét mind megnyerte. Ezzel szemben a Villarreal csupán az előző fordulóban aratta első győzelmét (addig négy döntetlent játszott a bajnokságban és egyet a Bajnokok Ligájában), igaz, az Elchét fölényesen, 4–1-re múlta felül, és a Realhoz hasonlóan még veretlen!

A királyi gárda az eddig lejátszott két hazai bajnokiján összesen 11 gólt szerzett, s a két csapat legutóbbi három madridi összecsapását is Karim Benzemáék nyerték. Az Európa-liga címvédője legutóbb 2018 januárjában győzött a Santiago Bernabeu Stadionban, igaz, az azóta lejátszott hét meccsből négy is döntetlenre végződött. Az viszont a vendégek számára nem jó előjel, hogy három napja a madridiak egy hatost rúgtak a Mallorcának.

Mindkét együttesre a hétközben Bajnokok Ligája-mérkőzés vár, a Real a Sheriff Tiraspolt fogadja, míg a Villarreal az El-döntős ellenfelével, a Manchester Uniteddel csap össze az Old Traffordon.

Benzema kirobbanó formában van idén (Fotó: Getty Images)

Carlo Ancelottitegnap arról beszélt, hogy francia csatára, Karim Benzema megérdemelné, hogy a mostani évben nyújtott teljesítményéért ő kapja meg a legjobb európai labdarúgónak járó Aranylabdát.

Az olasz edző úgy fogalmazott, hogy Benzema olyan, mint a jó bor: minél öregebb, annál jobb lesz.

„Úgy vélem, hogy az alapján, amit most nyújt, meg ahogyan az előző idényben teljesített, megérdemli, hogy felkerüljön az Aranylabdáért versengők listájára.”

A 33 éves válogatott futballista 23 góllal holtversenyben a második leghatékonyabb támadó volt a La Liga előző idényében, és hatékonyan kezdte az újat is: eddig nyolc gólt szerzett és hét gólpasszt osztott ki csapattársainak, oroszlánrészt vállalva abban, hogy a Real Madrid az éllovas a spanyol bajnokság tabelláján. Benzema a nyolcaddöntőben búcsúzó francia csapat egyik legjobbja volt a nyári Európa-bajnokságon négy találattal.

ÜDVÖZÖLJÜK KEDVES OLVASÓINKAT A REAL MADRID–VILLARREAL LABDARÚGÓ-MÉRKŐZÉS ONLIVE KÖZVETÍTÉSÉBEN!