Asensio és Benzema góljával könnyedén nyert a Real Madrid

2021.04.03. 15:59
Casemiro (jobbra) fantasztikusan játszott ma (Fotó: Getty Images)
A spanyol élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (La Liga) 29. fordulójának szombati játéknapján a Real Madrid otthon 2–0-ra legyőzte az Eibart.

SPANYOL LA LIGA
29. FORDULÓ
Real Madrid–Eibar 2–0 (
1–0)
Madrid,Alfredo Di Stéfano Stadion,zárt kapuk mögött. Vezette:Isidro Díaz de Mera
Real Madrid:
Courtois – Militao, Nacho, F. Mendy – L. Vázquez, Casemiro, Modric (Kroos, 61.), Marcelo (Vinícius Júnior, 68.) – Isco (S. Arribas, 68.), Asensio (Rodrygo, 61.), Benzema (Mariano Díaz, 80.).Vezetőedző:Zinédine Zidane
Eibar:
Dmitrovics – Pozo, P. Oliveira, Arbilla, Rafa Soares (Cote, 81.) – S. Álvarez, Pape Diop (Atienza, 76.), Aleix García (Enrich, 61.) – Pedro León (Kévin Rodrigues, 76.), Bryan Gil (Takasi, a szünetben), Kike García.Vezetőedző:José Luis Mendilibar
Gólszerző:Asensio (41.), Benzema (73.)

Jól kezdte a mérkőzést a Real Madrid, amely már az 5. percben bevette az Eibar kapuját: Marcelo beadására remek ütemben érkezett Karim Benzema, aki közelről bólintott a hálóba, viszont a játékvezető les miatt annullálta a találatot. A 21. percben Marco Asensio oldalszabadrúgása után rezgett meg a léc, így ekkor még nem örülhetett gólnak a támadó. A 36. percben ismét az Eibar kapujába került a labda, ám a játékvezető ezt a gólt is érvénytelenítette, mivel Asensio lesről avatkozott játékba. A 41. percben azonban már senki és semmi sem akadályozhatta meg a hazaiak vezetését: Casemiro szerzett labdát az Eibar térfelén, kiugratta ziccerben a társát, Asensiót, aki, noha a lövés pillanatában elcsúszott, ballal ki tudta rúgni a kapu jobb oldalát (1–0).

A fordulás után ismét a spanyol válogatott támadó veszélyeztetett, ezúttal egy távoli átlövésből, ám a vendégek kapusa hatalmas bravúrral hárított. A 62. percben felettébb érdekes jelenetnek lehettünk szemtanúi: a hátrapasszolt lapos labdának a sebességét számolta el Thibaut Courtois, aki az utolsó pillanatokban becsúszva mentett a gólvonal előtt. Mentségére szóljon, ekkora már leszakadt az ég, és nagyon felgyorsult a fű.

A 71. percben a játékvezető a mérkőzésen harmadszor is érvénytelenített egy Real Madrid-gólt – ezúttal Casemiro lövése után intette be a lest az asszisztens. Két perccel később viszont a csereként pályára lépő Vinícius Júnior pazar beadása után Benzema szabályos körülmények között bevette a vendégek kapuját, megduplázva a hazai előnyt.

Florentino Pérezígy győzelemmel ünnepelheti az 1000. mérkőzését a királyi gárda elnökeként. Zinédine Zidane együttese három pontra felzárkózott az egy meccsel kevesebbet játszó városi rivális mögé, és ideiglenesen megelőzte az FC Barcelonát, amely ellen jövő szombaton mérkőzik meg. Előtte viszont a madridiakra vár még egy Bajnokok Ligája-negyeddöntő kedden, aLiverpool ellen!2–0

TOVÁBBI EREDMÉNYEK
Granada–Villarreal 0–3 (Gerard 9., 18., 60. – az elsőt és a harmadikat 11-esből)

20. Deportivo Alavés28581523–44–2123

Karim Benzemaa mai találatával megelőzte Santillanát, és fellépett a negyedik helyre a Real Madrid történetének legtöbb La Liga-gólt szerző játékosainak listáján.

KÖSZÖNJÜK A FIGYELMET!

90+3. PERC: VÉGET ÉRT A MÉRKŐZÉS! A REAL MADRID HOZTA A KÖTELEZŐT ÉS LEGYŐZTE AZ EIBART! 2–0

90+3. perc: Pozo „besárgult” még a végére.

90. perc: 3 perc a ráadás!

88. perc: A Real Madrid próbálja begyömöszölni a harmadik gólt.

84. perc: Az Eibar látszólag már feladta a meccset.

81. perc: Rafa Soares helyére érkezik Cote.

80. perc: Benzemát váltja Mariano Díaz.

79. perc: Rodrygo lövését fogta könnyedén a vendégek kapusa.

76. perc: Pape Diop és Pedro León helyére érkezik Kévin Rodrigues és Atienza.

A csereként pályára lépő Vinícius Júnior tette pazarul középre a labdát, amit Benzema közelről könnyedén fejelt a kapuba.

73. PERC: GÓL – BENZEMA TALÁLATÁVAL ELDŐLNI LÁTSZIK A MÉRKŐZÉS! 2–0

71. perc: A labda ismét az Eibar kapujában kötött ki, de a játékvezető a mérkőzésen harmadszor annullálta a Real Madrid gólját. Ezúttal Casemiro szomorkodhatott emiatt.

68. perc: Iscót és Marcelót váltja S. Arribas és Vinícius Júnior.

67. perc: Szögletekből veszélyeztet az Eibar.

65. perc: Nem csak az eső esik, hanem a szél is erősen fúj!

62. perc: Courtois-t megtréfálta a vizes fű, és majdnem az év potyagólját hozta össze, de végül a vonal előtt becsúszva menteni tudott!

61. perc: Modric és Asensio helyére Kroos és Rodrygo érkezik, míg az Eibarnál Aleix Garcíát Enrich váltotta.

60. perc: A szögletből nem alakult ki veszély.

60. perc: A vendégek is elvégezhetnek egy újabb szögletet.

59. perc: Eleredt az eső!

59. perc: A szöglet után Lucas Vázquez lőtt távolról, de alaposan célt tévesztett.

58. perc: Hazai szöglet.

58. perc: Tartja a labdát a Real.

55. perc: Egy beadás után Benzema fejelhetett, de bólintása fölé szállt.

54. perc: Asensio beadása száll el mindenki előtt.

52. perc: Asensio átlövését tolta ki a léc alól Dmitrovics! Hatalmas védés volt!

52. perc: Marcelo újabb csodás beadását Isco nem tudta lekezelni, így nem alakult ki ziccer.

48. perc: Lucas Vázquez veszélyeztetett – a labda végül Dmitrovics kezében kötött ki.

46. perc: Csere a szünetben: Bryan Gil helyére Inui Takasi érkezik!

46. PERC: ELKEZDŐDÖTT A MÁSODIK FÉLIDŐ!

45+2. PERC: VÉGET ÉRT AZ ELSŐ JÁTÉKRÉSZ! A REAL MADRID 1–0-RA VEZET!

45+2. perc: A kiszöglet után a játékvezető rögvest a szájába vette a sípot és lefújta az első félidőt.

45+2. perc: Ez a Real-szöglet még belefér!

45. perc: 1 perc a ráadás!

45. perc: Pape Diop tüzelt kapásból, ám Courtois a helyén volt és megfogta a labdát.

Casemiro szerzett labdát az Eibar térfelén, majd ugratta ki ziccerben társát, Asensiót, aki noha a lövés pillanatában elcsúszott, ballal így is ki tudta rúgni a kapu jobb oldalát!

41. PERC: GÓL – EZT A MÁR NEM LEHET ELVENNI! VEZET A REAL MADRID! 1–0

38. perc: A játékvezető ezt a találatot is annullálta, mivel Asensio lesen piszkált bele a labdába. Továbbra is marad a 0–0!

36. perc: Türelmesen járatta hátul a labdát a Real, amely kifizetődő volt, mivel a labda végül az Eibar kapujában kötött ki! Remek támadás volt!

36. perc: Nagyon kellemetlenül letámad az Eibar, nem is ízlik ez a hazaiaknak!

35. perc: Ismét a Real a kezdeményező.

32. perc: Az Eibar feltolja a védekezését, próbál az ellenfél térfelén labdát szerezni.

31. perc: Pozo érkezett a támadással, majd a gyengébbik lábával lövésre szánta rá magát, viszont alaposan célttévesztett.

29. perc: A vendégek végezhettek el oldalszabadrúgást, ám a beadást hatástalanították a hazaiak.

28. perc: Most egy kicsit az Eibar tartogatja a labdát.

25. perc: A vendégek végezhettel el sarokrúgást, ám az nem volt veszélyes.

24. perc: Egyre nagyobb százalékban van a labda a hazaiaknál (73).

21. perc: Noha oldalról jöhetett a szabadrúgás, Asensio kapura csavarta a labdát, ami a felső lécről kifelé vágódott.

20. perc: Bryan Gil kapott sárga lapot a lerántásért.

20. perc: Lucas Vázquezt rántották le, jó pozícióból következhet madridi szabadrúgás.

18. perc: Szűken és jól védekezik az Eibar.

15. perc: A beadás után egy hazai fejről pályán kívülre került a labda.

15. perc: Az Eibar első szögletéhez készülhet.

14. perc: Marcelo beadásai ma életveszélyesek!

12. perc: A hazaiak szöglete után Modric lőhetett, de blokkolták a lövését.

11. perc: Visszanézték az esetet – nincs büntető!

10. perc: Marcelo ismét veszélyesen tekert középre, ám ezúttal lemaradt a labdáról a társ. Casemiro reklamált, hogy lerántották, de nem kapott tizenegyest!

8. perc: Többet van a labda a Realnál. Ez várható volt.

5. perc: Mégsem! Benzema lesről indult, így annullálták a találatot! Marad a 0–0!

5. Perc: Marcelo beadása után Benzema bólintott a kapuba. Úgy tűnik, vezet a Real!

3. perc: Pozo tette röviden hátra a labdát, de Benzema nem tudta kihasználni a ziccert, nagyod védett Dmitrovics.

3. perc: Pape Diop célozta meg 20 méterről a kaput, a labdát Courtois tolta oldalra.

1. PERC: ELKEZDŐDÖTT A MÉRKŐZÉS!

A Real Madrid fehérben, míg az Eibar piros-kék mezben látható.

ELŐZMÉNYEK

Remek formában várhatja az Eibar elleni találkozót Zinédine Zidane együttese. A Real Madrid legutóbbi tíz mérkőzéséből nyolcat is megnyert, és továbbra is küzd a bajnoki címért. Ezzel szemben a vendégek csupán a tabella 19. helyét foglalják el, és emberemlékezet óta nem nyertek – utoljára a bajnokságban január 3-án a Granada ellen.

„Ez egy igazán nagy iramú mérkőzés lesz, egy olyan ellenfél ellen, akik mindent bele fognak adni” – fogalmazott Zidane a találkozó előtti sajtótájékoztatón. A Real Madridnál abban is reménykedhetnek, hogy Karim Benzema ismét remek teljesítményt fog nyújtani, hiszen a francia támadó kiváló formában van, legutóbbi hat mérkőzésén hat gólt szerzett.

Karim Benzema lehet ma is a nyerőember, akit március hónap legjobbjának választottak meg a ligában (Fotó: Getty Images)

Sergio Ramos a válogatott szünetben viszont megsérült, így ő nem lehet ott ma a pályán. A klasszis védő játéka így több mint kérdésessé vált a Bajnokok Ligája-negyeddöntő keddi, első felvonásán a Liverpool ellen, illetve jövő szombaton, amikor a Barcelona elleni bajnoki rangadó vár Zidane csapatára.

Jó hír azonban a királyi gárda szurkolóinak, hogy Eden Hazard újra edzett, és bevethető lehet az angolok ellen. A belgák klasszisának szűk három héttel ezelőtt a csípőjében található horpaszizma sérült meg a jobb oldalán, melyet ő eleinte a korábbi bokaműtétjeire vezetett vissza. A 30 éves futballista hajlott rá, hogy ismét kés alá feküdjön, és szerette volna, ha eltávolítják a bokájába beültetett fémlemezt, ám azóta több szakemberrel is egyeztetett, akikkel úgy döntött, elvetik a harmadik operáció lehetőségét.

Toni Kroos is gyógyulóban van a combizomsérüléséből. Ő kihagyta a német válogatott márciusi világbajnoki selejtezőit, viszont ma már ott ül a kispadon.

A mai mérkőzés kuriózuma, hogy a Real Madrid elnökének, Florentino Péreznek ez lesz az 1000. meccse a klub élén.

ÜDVÖZÖLJÜK KEDVES OLVASÓINKAT A REAL MADRID–EIBAR LABDARÚGÓ-MÉRKŐZÉS ONLINE KÖZVETÍTÉSÉBEN!