La Liga: Ramos megint tarthatatlan volt, újra nyert a Real

2017.01.21. 18:08
Sergio Ramos duplájával nyert újra a Real Madrid (Fotó: AFP)
A spanyol élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (La Liga) 19. fordulójában a Real Madrid hazai pályán Sergio Ramos duplájával 2–1-re legyőzte a Málagát.

A Real Madrid a spanyol rekordot jelentő veretlenségi sorozata óta hullámvölgybe került, a Sevilla elleni kupaikszet egy bajnoki és egy kupavereség követte, de a Málaga ellen a legutóbbi 15 hazai bajnokin egyszer sem kapott ki a királyi gárda, három döntetlen mellett 12 Real-siker született.

Nagyszerű iramban indult a mérkőzés, mindkét kapu előtt sorakoztak a lehetőségek, de Cristiano Ronaldo ziccerét Kameni védte, míg a túloldalon a kapufa segítette ki a Realt.

A 35. percben aztán megtört a jég, Kroos jobb oldali szöglete után – ki más? – Sergio Ramos emelkedett a legjobban, és a jobb felső sarokba fejelt (1–0).

A 43. percben megduplázta előnyét a Real, Kroos szabadrúgása után ismét Ramos volt tarthatatlan, berobbanva ezúttal lábbal talált be (2–0).

Ez már a nyolcadik gól volt, ami Kroos passzából és Ramos befejezéséből született – a Kroos–Bale összjátékból 7, a Kroos–CR kombinációból 6 találat esett.

A 63. percben aztán összejött a szépítés, Juan Carlos lövését még védte Navas, de a kipattanó után Juanpi 11 méterről már a rövid felsőbe lőtt (2–1).

Pillanatokkal később egyenlíthetett volna a Málaga, de Gonzalo Castro bal alsóra tartó kísérletét hárította a kapus.

A 74. percben Kameni lépett elő főszereplővé, előbb egy félpályás hazaadás után visszarohanva mentett becsúszva a gólvonala elől, majd rögvest a kipattanó után Ronaldo ziccerénél hárított, aztán a szöglet után Modric lövésénél is.

Egy perccel később Ronaldo újabb ziccerénél már ő is verve volt, de a jobb oldali kapufa kisegítette, a hajrában pedig újra védte a portugál aranylabdás nagy helyzetét, így a Real Madrid 2–1-re nyert.