La Liga: otthon fordított a Barca Suárez mesterhármasával

2015.10.25. 20:08
Suárez három gólja éppen ennyi pontot jelentette a Barcának (Fotó: AFP)
Hátrányba került a Barcelona a spanyol élvonalbeli labdarúgó-bajnokság 9. fordulójában az Eibar ellen, de Luis Suárez mesterhármasának köszönhetően fordított, így otthon tartotta a három pontot.

A 10. percben Marc Bartra hibája (eladott labdája) után Keko került ziccerbe, ám a kicsúszó Claudio Bravo lábába lőtte a labdát. A kipattanóra azonban érkezett Borja Bastón, aki higgadtan helyezte el a labdát a bal alsó sarokba (0–1).

Nem sokáig voltak hátrányban a katalánok, a 21. percben a vendégek csak nyomozták a labdát, a támadás végén Sergio Busquets ívelt Sandro Ramírez felé, aki átvétel nélkül, a levegőben továbbította tovább a labdát Luis Suárez felé, az uruguayi pedig a kapuba fejelt (1–1). Apró szépséghiba, hogy Sandro lesen volt a találat előtt.

A felek döntetlennel vonultak pihenőre, a második félidő elején azonban hamar megszerezte a vezetést a Barca. A 48. percben Neymar szólója végén Suárezhez passzolt, aki nagyszerűen vette át a labdát, majd a jobb alsóba vágta (2–1).

A 84. percben megfogyatkozott a hazai csapat, miután Javier Mascheranót reklamálásért kiállította a játékvezető. Az emberhátrány nem zavarta meg Luis Enrique együttesét. Épp ellenkezőleg, egy perccel később ismét Neymar adott álompasszt Suáreznek, aki újfent kíméletlen végrehajtónak bizonyult (3–1).

Ez volt Suárez második triplája a spanyol élvonalban, az első hazai pályán. Győzelmével a Barcelona pontszámban beérte a listavezető Real Madridot.