La Liga: őrült végjáték után ikszelt a Betis a Granadával

2020.06.16. 00:02
Soldado gólja egy pontot ért a Granadának (Fotó: AFP)
A spanyol labdarúgó-élvonal (La Liga) 29. fordulójának hétfő esti mérkőzésén igazán őrült végjáték után játszott egymással 2–2-t a Real Betis és a Granada Sevillában: a 29. perctől hátrányban lévő hazaiak a 84. percben egyenlítettek, majd négy perccel később a vezetést is megszerezték, ám a Granada a 91. percben egalizálni tudott, kialakítva a végeredményt.

A Granada a találkozó 29. percében labdaszerzés utáni gyors kontra végén Carlos Fernández találatával megszerezte a vezetést, és őrizte is az előnyét egészen a hajráig. A 84. percben aztán büntetőhöz jutottak a hazaiak, Sergio Canales gólra is váltotta.

Alig négy perccel később jött az újabb hazai gól: szöglet után Cristian Tello balról, jó húsz méterről próbálkozott beadásszerű lövéssel, amelybe viszont középen nem ért bele senki, így a labda a kapuban kötött ki.

Az igazi csattanó azonban még váratott magára, a 91. percben ugyanis jött Roberto Soldado,és a szöglet után megcsúsztatott labdát nyolc méterről szép mozdulattal a jobb alsó sarokba lőtte (2–2).

SPANYOL LA LIGA
29. FORDULÓ

Real Betis–Granada 2–2 (Canales 84. – 11-esből, Tello 88., ill. C. Fernández 29., R. Soldado 91.)