La Liga: óriási Valencia-hibák után nyert az Atlético Madrid

2015.10.25. 22:20
A spanyol élvonalbeli labdarúgó-bajnokság 9. fordulójának vasárnapi záró mérkőzésén az Atlético Madrid 2–1-re legyőzte a Valenciát.

Kiváló iramú mérkőzésen bő fél óra után szerezte meg a vezetést az Atlético. Filipe Luis felívelése után Shkodran Mustafi és Aderlan is hatalmasat hibázott, egyikőjük sem tudott felszabadítani, így Jackson Martínez került ziccerbe, aki elegánsan helyezett a bal alsó sarokba (1–0). Martínez az előző két mérkőzésén két gólt szerzett, az előtte lévő tízen csak egyet. Jackson Martínez került ziccerbe, aki elegánsan helyezett a bal alsó sarokba (1–0). Martínez az előző két mérkőzésén két gólt szerzett, az előtte lévő tízen csak egyet.

A madridiak nyomása tovább tartott, nyolc perccel később Yannick Ferreira Carrasco a szólója végén távolról kilőtte a jobb alsó sarkot, megduplázva ezzel csapata előnyét (2–0). A „matracosok” negyedszer lőttek gólt a tizenhatoson kívülről, a bajnokságban ebben a tekintetben ők a legjobbak.

A második félidőben magára talált a Valencia, Mustafi különösen is szeretett volna javítani, védőként pedig sikerült büntetőt kiharcolnia, Diego Godín szabálytalankodott vele szemben. A tizenegyest Paco Alcácer értékesítette, ám több gól már nem született a találkozón, 2–1-re győzött az Atlético, így továbbra is két pont a hátránya a Real Madrid és a Barcelona mögött.

SPANYOL LA LIGA
9. FORDULÓ

Atlético Madrid–Valencia 2–1 (J. Martínez 32., Carrasco 40., ill. P. Alcácer 72. – 11-esből)