La Liga: óriási meglepetés, a Barca hazai pályán botlott

2016.09.10. 22:22
A Barcelona óriási meglepetésre hazai pályán kikapott az Alavéstől (Fotó: AFP)
A címvédő Barcelona hazai pályán óriási meglepetésre 2–1-re kikapott az Alavéstől a spanyol élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (La Liga) 3. fordulójában.

Valószínűleg senkit sem ért váratlanul, hogy a Barcelona már az első perctől óriási mezőnyfölényt alakított ki. Ám mindez helyzetekben nem merült ki, csak labdabirtoklásban.

A 39. percben robbant a bomba, ekkor ugyanis nagy meglepetésre vezetést szerzett a vendég Alavés! Bal oldali beadást követően a kiváló ütemben érkező Deyverson gurított a kapuba (0–1). Jasper Cillessennek esélye sem volt a védésre, a katalánok újonnan szerződtetett kapusa a második kapura tartó lövésből kapitulált.

A gránátvörös-kékek a második játékrész elején egyenlítettek, szöglet után Jérémy Mathieu fejelt hat méterről a jobb sarokba (1–1).

A 65. percben két Barca-védő szerencsétlenkedése után Ibai Gómez került lövőhelyzetbe, és a nem várt lehetőséget ki is használta, hét méterről senkitől sem zavartatva kilőve a bal alsót (1–2).

Hiába próbálkozott a Barcelona, az Alavés leparkolta a buszt a saját tizenhatosához, hogy kibekkelje a találkozót. Ez sikerült is, így a címvédő óriási meglepetésre hazai pályán szenvedett 2–1-es vereséget.

SPANYOL LA LIGA
3. FORDULÓ
Barcelona–Alavés 12
(Mathieu 46., ill. Deyverson 38., Ibai Gómez 65.)
Málaga–Villarreal 0–2 (J. Costa 33., Sansone 44.)
Sevilla–Las Palmas 2–1 (Sarabia 89. – 11-esből, C. Fernández 94., ill. Tana 16.)
Celta Vigo–Atlético Madrid 0–4 (Koke 53., Griezmann 73., 81., Correa 89.)
Real Madrid–Osasuna 5–2 (C. Ronaldo 6., Danilo 40., S. Ramos 45+1., Pepe 56., Modric 62., ill. O. Riera 64., D. García 79.)

1. Real Madrid 3 3 10–3 +7 9
2. Sevilla 3 2 1 8–5 +3 7
3. Las Palmas 3 2 1 10–5 +5 6
4. Barcelona 3 2 1 8–4 +4 6
5. Atlético Madrid 3 1 2 5–1 +4 5
6. Villarreal 3 1 2 3–1 +2 5
7. Alavés 3 1 2 3–2 +1 5
8. Sporting Gijón 2 1 1 2–1 +1 4