nemzetisport.hu 2016.02.07 13:56 Frissítve: 2016.02.07 14:52

La Liga: öngól fenékkel, Messi-lesgólok, Barca-siker

A spanyol élvonalbeli labdarúgó-bajnokság 23. fordulójában az FC Barcelona David Navarro öngóljával és Luis Suárez találatával 2–0-ra nyert a Levante vendégeként.

A Barca visszafogottabb teljesítménnyel is két góllal nyert (Fotó: Reuters)

A címvédő és listavezető FC Barcelona a mélységi indítással kilépő Lionel Messi révén már a 2. percben a kapuba talált a sereghajtó Levate elleni bajnokin, de Pedro Pérez Montero játékvezető tévesen les miatt lefújta az akciót.

A katalánok a 21. percben ennek ellenére megszerezték a vezetést egy tipikus Barca-támadás végén, még ha a befejezés nem is volt annyira tipikus. Andrés Iniesta hozta játékba a bal szélen felfutó Jordi Albát, akinek a beadása után a hazai védő, David Navarro fenekéről vágódott a labda a kapuba. 0–1

Ezek után azonban a játék képén nem érződött, hogy a két csapatot 19 hely választja el egymástól a tabellán.

A Barcelona ugyan többet támadott, de José Luis Morales révén két tiszta helyzete is volt a hazaiaknak, a Levante támadója mindkétszer a kapussal állt szemben, az első lehetőségénél nem találta el jól a labdát, a következőnél a kapufára lőtt.

A második félidő az olasz válogatott csatár, Giuseppe Rossi helyzetével indult, a Barca kapusa, Claudio Bravo nagyot vetődve hárított. Ezután Lionel Messi szerzett újabb lesgólt, most tényleg lesen kapta a labdát.

A folytatásban mindkét csapat több hibával játszott, de a rendes játékidő hosszabbításában Messi passzából Luis Suárez a léc alá lőtte a labdát, így a Barcelona 2–0-ra győzött.

Ez volt Luis Enrique századik meccse az FC Barcelona kispadján, és a statisztikusok egyből össze is vetették Pep Guardiola első száz találkozójával. Enrique mérlege 80 győzelem, 11 döntetlen és 9 vereség, míg Guardiola „csak” 71 győzelemnél járt ekkor, 19 döntetlen és 10 vereség mellett.

A Barcelona immár 28 tétmérkőzés óta veretlen, ezzel beállította a Guardiola által irányított együttes 2010–2011-es idényben felállított klubcsúcsát. A rekorddöntéshez szerdán a Valencia otthonában sorra kerülő Király-kupa elődöntő visszavágóján kell megőriznie a veretlenségét.

LA LIGA
23. FORDULÓ

Levante–FC Barcelona 0–2 (David Navarro – öngól 21., Suárez 92.)

20. Levante 23   4   5 14 21–43 –22  17

A Nemzeti Sport digitális formában - az e-újságért kattintson ide!

2016.05.22 20:08:44

Spanyol labdarúgás nemzetisport.hu

Két gól a hosszabbításban, három piros, tucatnyi sárga: nyertek a katalánok a Sevilla ellen a Király-kupában.

2016.05.14 16:55:14

Suárez mesterhármast szerzett – valószínűleg gólkirály és aranycipős is lesz.

2016.05.08 16:26:26

A Real Madrid a duplázó CR vezérletével legyőzte a Valenciát, és megelőzte az Atléticót.

2016.04.18 13:51:34

Rekorder naptári évre, az el Clásicókra és a Barcelonára szűkítve is. De kitől kapta a legtöbb gólpasszt?

2016.04.02 19:54:20

Piqué gólja után úgy tűnt, ismét nyernek a katalánok, de a fehér mezesek megfordították a mérkőzést.