La Liga: Oblak először védett 11-est, nyert az Atlético

2016.11.27. 18:09
Az Atlético könnyedén legyőzte az Osasunát (Fotó: AFP)
A spanyol élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (La Liga) 13. fordulójában az Atlético Madrid 3–0-ra nyert az Osasuna vendégeként.

A 14. percben tizenegyeshez jutott a hazai együttes – amely legutóbb október végén, az Athletic Bilbao vendégeként szerzett gólt bajnoki mérkőzésen –, ám Jan Oblak, az Atlético szlovén kapusa hárította Roberto Torres büntetőjét. A madridi kapuvédőnek ez volt az első védett tizenegyese a spanyol élvonalban.

Nem sokkal a szünet előtt az Atlético kétszer is villant – ráadásul a két gól között alig több mint egy perc telt el. A 36. percben Diego Godín fejjel volt eredményes, az uruguayi védő először szerzett gólt az idényben. A 37. percben Kevin Gameiro talált be ziccerből. 0–2

A hajrában Oier Sanjurjo, a hazaiak védője kézzel állította meg a labdát a gólvonalon, ám Antonio Mateu Lahoz játékvezető sípja néma maradt.

A madridiak a 90. percben még egyszer betaláltak: a csereként beálló Yannick Ferreira Carrasco állította be a 0–3-as végeredményt.

Az Osasuna három bajnoki vereséggel zárta a novembert, ráadásul nem szerzett gólt. Az Atlético két elveszített ligameccs után tudott javítani.