La Liga: nem volt könnyű, de a Real megverte a Granadát

2015.09.19. 17:49
Karim Benzema győztes gólt fejelt a Granada ellen (Fotó: AFP)
A Real Madrid 1–0-ra megverte a Granadát hazai pályán a spanyol élvonalbeli labdarúgó-bajnokság negyedik fordulójában. Ezúttal nem Cristiano Ronaldo vezette győzelemre a blancókat, akik Karim Benzema fejes góljával diadalmaskodtak.

A 19. percben Isco kiugratta Cristiano Ronaldót, aki szembekerült Andrés Fernándezzel, de nem tudta bevenni a vendégek kapuját, a Granada kapusa nagy bravúrral lábbal mentett.

A 20. percben rögtön következett az ellentámadás: Juszef el-Arabi talált a Real Madrid kapujába, de a játékvezető les címén nem adta meg a találatot. A marokkói támadó vonalban volt, a bíró téves ítéletet hozott – vélekedett a madridi Marca szakértője az eset kapcsán.

A 31. percben Luka Modric szerezhetett volna vezetést a blancóknak, de Fernández ismét nagy bravúrral védett.

A szünet előtt Keylor Navasnak is nagyot kellett mentenie, de a vezetést a hazaiak szerezték meg az 55. percben, amikor Cristiano Ronaldo letette a labdát Iscónak, aki a bal oldalról középre ívelt, és a hosszú oldalon érkező Karim Benzema a vendégek kapujába fejelt. 1–0

A folytatásban C. Ronaldóék tovább próbálkoztak, hiába. A portugál támadó a hajrában elesett védője mellett a tizenhatoson belül, és büntetőt reklamált, a játékvezető sípja azonban nem szólalt meg.

A Real Madrid így – ha nem is könnyen, de – megnyerte a Granada elleni találkozót; a királyiak továbbra sem kaptak gólt a bajnokságban.