La Liga: Negredo parádés gólt szerzett, a Valencia ikszelt

2016.01.17. 13:55
A Valencia 2–2-es döntetlent játszott a Rayo Vallecanóval a spanyol élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (La Liga) huszadik fordulójában.

A találkozó előtt a tabellán utolsó előtti helyen álló Rayo Vallecano alaposan meglepte a Valenciát, és már a 15. percben vezetést szerzett: a 24 éves Jozabed Sánchez a szélről becsavart labdát kapásból a jobb sarokba bombázta (1–0).Jozabed Sánchez a szélről becsavart labdát kapásból a jobb sarokba bombázta (1–0).

A Valencia a hátrány dacára sem tudott sebességet váltani, ennek ellenére az 55. percben mégis egyenlített. Álvaro Negredo 40 méternél szerzett labdát, majd fordulásból, egyből átemelte José Carlos kapuson, a labda a kapufáról bepattant. Fantasztikus megoldás volt, 1–1!

Diego Llorente – akit a Vallecano a Real Madridtól szerzett meg kölcsönbe – a 69. percben ismét előnyhöz juttatta a vendégeket, a spanyol utánpótlás-válogatott védő Jozabed jobb oldalról betett passzából lőtt egy pattanás után a jobb felsőbe (2–1).

A hazai Valencia a 88. percben bizonyította, hogy van benne tartás. Amikor a Rayo már elhitte, hogy megnyerte a találkozót, Gary Neville csapata másodszor is egyenlített. Paco Alcácer egy kontra végén remek passzt kapott, a 22 éves játékosnak pedig nem volt nehéz dolga, három méterről gurított az üres kapuba (2–2).

A pontosztozkodás után a Valencia tizedik, a Rayo Vallecano a 18. a bajnokságban.

A találkozó összefoglalója

SPANYOL LA LIGA
20. FORDULÓ

Valencia–Rayo Vallecano 2–2 (Negredo 55., Alcácer 88., ill. Jozabed 15., D. Llorente 69.)