La Liga: minimális Barca-siker a Camp Nou 1500. meccsén

2016.10.29. 22:41
Az aranycipős Luis Suárez ezúttal nem tudott betalálni (Fotó: Action Images)
A spanyol élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (La Liga) 10. fordulójában a Barcelona Rafinha látványos találatával 1–0-ra legyőzte a sereghajtó Granadát.

Ünnepre készült a Camp Nou népe, ez volt az 1500. mérkőzés, amelyet a katalán csapat az 1957. október 6-án felavatott stadionban játszott. Az ünnepléshez ideális ellenfélnek tűnt a Granada, hiszen a legutóbbi négy itteni meccsükből a Barca kettőt 4–0-ra nyert meg, egyet 5–3-ra, egyet pedig 6–0. Ehhez képest az első félidőben egyszer sem sikerült ezúttal betalálnia.

A 49. percben megtört a jég: már-már úgy tűnt, hogy túljátssza a helyzetet a Barca, Neymar közelről csak a kapufát találta el, de a kipattanó után Rafinha a kapunak háttal állva behúzta a jobb felsőbe a labdát (1–0).

A labda úton a háló felé, ezzel a góllal nyert a Barca (Fotó: Action Images)

Ezt követően ritmust váltott a házigazda, de nem sikerült gyorsan megrúgnia az utolsó helyen álló vendégeket megtörő másodikat.

A 63. percben Neymar került közel az újabb találat megszerzéséhez, de Ochoa hárítani tudta a ziccert.

A hajrában futószalagon érkeztek a hazai lehetőségek, Messi 22 méteres szabadrúgása a sorfalban, Suárez közeli fejese Ochoában akadt el, a végén pedig az argentin nem talált kaput ziccerben, így „csak” 1–0-ra nyert a Barcelona, amelynek imponáló a mérlege szentélyében: 238 döntetlen és 143 vereség mellett ez már az 1119. sikere volt.

LA LIGA
10. FORDULÓ
Sporting Gijón–Sevilla 1–1 (Moi Gómez 20., ill. Vietto 4.)
Alavés–Real Madrid 1–4 (Deyverson 7., ill. Cristiano Ronaldo 17., 33., 88. – az elsőt 11-esből, Á. Morata 84.)
Atlético Madrid–Málaga 4–2 (Carrasco 7., 86., Gameiro 25., 44., ill. Sandro Ramirez 31., Camacho 64.)
Barcelona–Granada 1–0 (Rafinha 49.)

1. Real Madrid 10 7 3 28–10 +18 24
2. Barcelona 10 7 1 2 30–12 +18 22
3. Atlético Madrid 10 6 3 1 25–6 +19 21
4. Sevilla 10 6 3 1 18–13 +5 21
5. Villarreal 9 5 4 16–5 +11 19
6. Real Sociedad 10 5 1 4 16–12 +4 16
7. Athletic Bilbao 9 5 4 14–12 +2 15