La Liga: Messi négy gólt lőtt, a Barca kiütéssel győzött

2017.09.19. 23:50
Lionel Messire nincsenek már szavak (Fotó: AFP)
A Barcelona fölényes, 6–1-es győzelmet aratott az Eibar ellen a spanyol élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (La Liga) 5. fordulójában.

A 20. percben Lionel Messi végezte el a katalánoknak megítélt büntetőt. Az argentin nem lőtte igazán jól, de bement. Ebben a naptári évben Messinek ez volt a 40. gólja a klubjában.

A 38. percben a Barca nem túl barcás gólt szerzett: Denis Suárez egyből középre ívelte a szögletet, Paulinho mindenkit túlugrott, és a hálóba fejelt. A Getafe ellen a brazilnak egyetlen kapura lövése volt, abból gól lett, és most is az első kísérletével talált be, tehát kétszer célzott, kétszer talált!

Az igazi gólzáport a második félidő tartogatta. Messi még további hármat lőtt, ezzel már kilencgólos a bajnokságban, de betalált Denis Suárez is – a másik, Luis, a kispadon töltötte az egész meccset –, így a Barcelona kiütéses, 6–1-es győzelmet aratott. A volt újpesti kapusnak, Marko Dmitrovicsnak nem volt jó napja…

Ernesto Valverde együttese továbbra is százszázalékos mérleggel vezeti a tabellát. Már most 17 rúgott gólnál tart mindössze kettő kapott mellett.

A gólok

SPANYOLORSZÁG, LA LIGA
5. FORDULÓ

FC Barcelona–Eibar 6–1 (Messi 20., 59., 62., 87. – az elsőt 11-esből, Paulinho 38., D. Suárez 53., ill. Enrich 57.)