La Liga: Messi gólt lőtt, de nem ő hozta a meccset a Barcának

2015.02.28. 17:50
Ivan Rakitic és Luis Suárez góllal és gólpasszal járult hozzá a Barcelona győzelméhez (Fotó: Reuters)
A Barcelona idegenben 3–1-re legyőzte a Granadát a spanyol élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (La Liga) 25. fordulójának szombati játéknapján. A katalánok sikerében döntő érdemeket vállalt a gólt és gólpasszt jegyző Ivan Rakitic és Luis Suárez, de Lionel Messi sem maradt adós a találattal.

Az eltiltott Gerard Piquét nélkülöző, de a gránátvörös-kék színekben századszor pályára lépő Jordi Albával felálló Barcelona és a kieső helyen álló Granada összecsapásának pikantériát a két vezetőedző személye. Huszonnégy évvel ezelőtt, 1991-ben a katalánokat irányító Luis Enrique vetett véget az andalúziai együttest dirigáló Abel Resino 1275 perces góltalansági szériájának.

A meccsen a Barca az első nagyobb helyzetét kihasználta – igaz, erre a 26. percig kellett várni. Jordi Alba ívelte be a labdát a védők mögé Luis Suáreznek, aki éles szögből gyenge megoldást választott, lövése elpattogott volna a kapu előtt, ám a visszazáró hazai védő megállította a labdát, amelyet Ivan Rakitic öt méterről a kapuba pofozott (0–1).

Az első félidő második felében Lionel Messi előtt két lehetőség is adódott a gólszerzésre, míg a hazaiak a Dani Alvesnek orrvérzést okozó Javi Márquez révén veszélyeztettek, néhány perccel korábban pedig számon kértek a játékvezetőn egy tizenegyest – nem jogtalanul. A katalánok bizakodva várhatták a második játékrészt, hiszen az ezt megelőző 27 alkalommal, amikor a szünetben vendégként vezettek, egyszer sem kaptak ki, ellenben 23-szor nyertek.

A fordulás után három perc telt el, és a Barcelona megduplázta előnyét. Dani Alves bedobása után Suárez kényszerítőzött Rakiticcsel, a tizenhatoson belül visszakapott labdát az uruguayi finom bokamozdulattal elpöckölte Oier mellett (0–2).

Négy perccel később tizenegyesből szépített a Granada! Az Alvest kicselező Bangourát a büntetőterületen belül Bartra csak szabálytalanul tudta megállítani, így a bíró a tizenegyespontra mutatott. A labda mögé Fran Rico állt, aki a kapu bal oldalába helyezett, Claudio Bravo hiába mozdult jó irányba (1–2).

A vendégek nem sziporkáztak, a tűzzel játszottak, de a 70. percben mégis lezárták a meccset, amikor Rakitic kiugratása után Suárez elsodorta a labdát a kapus mellett, majd „rúgatott” egy gólt Messivel, aki öt méterről,erősen lesgyanús helyzetbőlpasszolt a kapuba (1–3).

Az argentin támadó 269 találatnál jár a spanyol bajnokságban, ezzel a német Klaus Fischert megelőzve feljött az öt európai topliga mindenkori góllövőlistájának tizedik helyére – az olasz Silvio Piola öt góllal előzi meg.

A hajrában a Barcelona fölényesebbé tehette volna a sikerét, de a befejezésekbe hiba csúszott, így maradt a kétgólos különbség. A katalánok a legutóbbi másfél szezonban ötször is pontokat vesztettek a szombat 16 órás meccseken, ám ezúttal nem. A találkozó krónikájához tartozik, hogy Neymar sárga lapot kapott, ami azt jelenti, hogy eltiltás miatt lemarad a Rayo Vallecano elleni bajnokiról.

SPANYOLORSZÁG, PRIMERA DIVISIÓN
25. FORDULÓ
Granada–Barcelona 1–3 (Fran Rico 53. – 11-esből, ill. Rakitic 25., Suárez 48., Messi 70.)

1. Real Madrid 24 20 4 74–22 +52 60
2. Barcelona 25 19 2 4 70–15 +55 59
3. Atlético Madrid 24 17 2 5 50–22 +28 53
4. Valencia 24 15 5 4 43–21 +22 50
5. Sevilla 24 14 3 7 42–30 +12 45
6. Villarreal 24 13 5 6 38–22 +16 44
7. Málaga 25 12 5 8 29–29 0 41
8. Espanyol 25 9 5 11 32–36 –4 32