La Liga: már nyolc pont az Atlético Madrid hátránya

2017.01.22. 18:22
Griezmann gólja csak az egy ponthoz volt elég (Fotó: AFP)
Az Atlético Madrid 2–2-es döntetlent játszott az Athletic Bilbao otthonában a spanyol élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (La Liga) 19. fordulójában.

Nem várt könnyű feladat az Atlético Madridra az Athletic Bilbao otthonában, ennek ellenére Koke révén már a 3. percben megszerezték a vezetést a vendégek. A Bilbao nem esett össze, aminek eredményeként még a szünet előtt összejött az egyenlítés Lekue bombagóljával – a spanyol középpályás 16 méterről óriási gólt ragasztott a bal felsőbe.

A fordulás után tíz perccel már a hazaiaknál volt az előny. Raúl Garcia jobb oldali beadására Óscar de Marcos érkezett mintaszerűen, és fejelt a jobb alsó sarokba.

Habár Diego Simeone vezetőedző behozta Fernando Torrest, Nicolás Gaitánt és Ángel Correát is, a megmentő ismét Antoine Griezmann volt az Atléticónál. A francia támadó 23 méterről vállalkozott lövésre, a labda „a fű alatt” suhanva csapódott a jobb sarokba.

Az Atlético Madrid sorozatban három győztes bajnoki után veszített ismét pontokat, hátránya nyolc pont az egy mérkőzéssel kevesebbet játszó, listavezető Real Madrid mögött.

SPANYOL LA LIGA
19. FORDULÓ

Athletic Bilbao–Atlético Madrid 2–2 (Lekue 42., De Marcos 56., ill. Koke 3., Griezmann 80.)