La Liga: majd' egy órát bírt a Betis, aztán jött a Barca-henger

2018.01.21. 22:37
Az utolsó félórában indult be a Barca-henger (Fotó: La Liga Twitter)
A spanyol élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (La Liga) 20. fordulójában a Real Betis sokáig jól tartotta magát a Barcelona ellen, majd a katalánok az utolsó félórában gólfesztivált rendezve 5–0-ra nyertek.

Tartalékosan volt kénytelen kiállni (sérülés miatt többek között Andrés Iniesta, Ousmane Dembélé, a még mindig nem bevethető Philippe Coutinho és a minden bizonnyal távozó Javier Mascherano sem lépett pályára), ám így is kötelező győzelem előtt állt a Barcelona – a 27 pontnyi különbség mellett az előző Betis–Barca meccsek is a katalánok sikerét vetítették előre, ugyanis 2008-ban nyertek utoljára a zöld-fehérek.

A hazaiak majd' egy órán keresztül tudták érintetlenül tartani a kapujukat (az első félórában kifejezetten jól játszottak), onnantól aztán beindult a Barcelona. Az 59. percben Ivan Rakitic nyitotta meg a gólcsapot, öt perccel később a védők óriási hibáját kihasználva Lionel Messi is betalált, majd Luis Suárez gyönyörű kapásgólját egy újabb Messi-gól, aztán ismét egy Suárez-találat követett.

Az argentin zseni már 11 gólnál jár a Betis ellen, míg ebben a szezonban összesen 19-et szerzett a bajnokságban. Suárez Diego Forlán után a második uruguayi játékos, aki elérte a 100 gólos álomhatárt a spanyol élvonalban. A Barcelona már 27 mérkőzés óta veretlen a La Ligában.

SPANYOL LA LIGA
20. FORDULÓ
Real Betis–Barcelona 0–5 (Rakitic 59., Messi 64., 80., L. Suárez 69., 89.)
A nap többi meccsén
Real Sociedad–Celta Vigo 1–2 (Willian José 10., ill. Aspas 20. – 11-esből, Maxi Gómez 75.)

Real Madrid–Deportivo La Coruna 7–1(Nacho 32., 88., Bale 42., 58., Modric 68., C. Ronaldo 78., 84., ill. Adrián 23.)
Deportivo Alavés–Leganés 2–2
(Munir 46., Alfonso Pedraza 52., ill. Gabriel 75. – 11-esből, Joseba Zaldúa 90.)

1. Barcelona 20 17 3 57–9 +48 54
2. Atlético Madrid 20 12 7 1 29–9 +20 43
3. Valencia 20 12 4 4 41–21 +20 40
4. Real Madrid 19 10 5 4 39–18 +21 35
5. Villarreal 20 10 4 6 28–22 +6 34
6. Sevilla 20 10 2 8 26–28 –2 32
7. Celta Vigo 20 8 4 8 35–28 +7 28