Barca-gólfesztivál kihagyott Messi-tizenegyessel

2014.09.21. 20:59
A Barca folytatta nagyszerű menetelését (Fotó: AP)
A spanyol élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (La Liga) 4. fordulójában a Levante a Barcelonát fogadta, és mindkét csapat sorozata folytadódott. A házigazdák még mindig nem szereztek gólt, a vendégek pedig pontot sem veszítve állnak a tabella élén, ráadásul gólt sem kaptak.

LA LIGA, 4. FORDULÓ
Levante–Barcelona 0–5 (Neymar 34., Rakitic 44., Sandro 53, Pedro 67., Messi 77.)

A forduló előtt csupa győzelemmel álló, eddig még gólt sem kapott Barcelona Valenciába látogatott a Levante otthonába. Aligha rettegtek a katalánok, hiszen a hazai csapat az utolsó helyen szerénykedett a meccs előtt.

A meccs bizony nem is cáfolt rá az előzetes elképzelésekre. A Levante megszállta a kapuja előterét, a Barcelona pedig igyekezett feltörni a reteszt. Erre a legjobb alkalom általában a bal szélen kínálkozott, ahol Neymar valósággal fickándozott a tehetetlen védők között.

Ennek ellenére sokáig állta a sarat a Levante, csak a 34. percben tört meg az ellenállás. Akkor ugyanis egy hosszú indításra Neymar remekül indult be középre, fölöslegesen futott ki elé Jesús, aki még meg is szerezhette volna a labdát, de kiejtette, Neymar összeszedte, és 6 méterről az üres kapuba lőtt. 0–1

Ettől kezdve a Levante valahogy már nem hitt abban , hogy ma gólt szerezhet. De ha hitt is volna, a 40. percben megfogyatkoztak a hazaiak, mert a Messi elleni szabálytalanság miatt a bíró leküldte Vytrát. A tizenegyest Messi csúnyán mellé lőtte.

De a 44. percben csak megszületett a második Barca-gól. Alves beadását röviden szabadították fel a Levante védői, a kipattanóra lecsapott Rakitic, és 19 méterről a kapu jobb oldalába vágta a labdát. 0–2

A kérdés már csak az volt, hogy a második félidőben mennyire fogja erőltetni az újabb gólok szerzését a vendégcsapat. Úgy tűnt, hogy nem lazsálják el, megdolgoznak a pénzükért, mert ott folytatták, ahol az első félidőben abbahagyták. A Levanténak szinte momentumai sem akadtak, a gólok pedig jöttek.

Előbb az 57. percben Messi tálalt remekül a középen egyedül hagyott Sandrónak, aki 13 méterről kilőtte a bal alsó sarkot. 0–3

Röviddel később, a 67. percben Jordi Alba kapott remek labdát a bal szélen sarokkal Sandrótól, élesen középre játszott, Pedro pedig 11 méterről az üres kapuba lőtte a negyedik Barca-gólt. 0–4

Messit valószínűleg bántotta, hogy kihagyta a tizenegyest, de a Levante kapusa, Jesús gondoskodott róla, hogy az argentin nem térjen haza rossz emlékekkel Valenciából. A 77. percben Jesús rossz kidobása után Messi lecsapott a labdára a tizenhatos vonalánál, becsapta Rodast, és Jesúst, majd mesterien emelt a jobb fölső sarokba. 0–5

Így a Barcelona vesztett pont és kapott gól nélkül vezeti a bajnokságot, a Levante pedig maradt utolsó, és még mindig nem tudott gólt szerezni.

1. Barcelona 4 4 11–0 +11 12
2. Sevilla 4 3 1 8–3 +5 10
3. Atlético Madrid 4 2 2 6–4 +2 8
4. Granada 4 2 2 4–2 +2 8
5. Valencia 3 2 1 7–2 +5 7
6. Villarreal 4 2 1 1 6–3 +3 7
7. Real Madrid 4 2 2 13–8 +5 6
8. Celta Vigo 4 1 3 8–6 +2 6