La Liga: kikapott a Valencia, nagy bajban az Espanyol

M. D.M. D.
2020.06.26. 00:03
A Kondogbia öngólja előtti pillanatok (Forrás: Twitter)
A Valencia 1–0-ra kikapott az Eibartól, míg a Real Betis hasonló különbségű győzelmet aratott a sereghajtó Espanyol felett a spanyol labdarúgó-bajnokság (La Liga) 31. fordulójában csütörtökön.

A mérkőzés egyetlen gólja a 16. percben született, amikor szöglet után Geoffrey Kondogbiáról a saját kapujába pattant a labda. A francia középpályásnak a 104. spanyol bajnoki mérkőzésén ez volt az első öngólja.

NEGATÍV CSÚCS

Mindössze 14 gól született a spanyol bajnokság 31. fordulójában lejátszott tíz meccsen, ami negatív csúcs a La Liga jelenlegi idényében. Húsznál kevesebb találatot hozó kör már többször is volt ebben a szezonban, de ilyen csekély még nem volt a góltermés. A legtöbb találatot ebben a fordulóban a Villarreal és a Sevilla összecsapása hozta (2–2), gól nélküli döntetlenre viszont csak a Leganés és a Granada végzett egymással.

A mérkőzés krónikájához hozzátartozik, hogy a „denevérek” a 89. percben tíz főre fogyatkoztak egy másik francia légiósuk, Eliaquim Mangala kiállítása miatt.

Az Eibar ötmeccses nyeretlenségi sorozatának vetett véget a Valencia legyőzésével, és hat pontra eltávolodott a kiesőzónától, míg a Turia-parti együttes a La Liga újraindulása óta az eddigi négy meccsén csak egyszer nyert, s jelenleg nem áll európai kupaszereplést érő helyen – ráadásul vendégként 2019 decembere óta nem győzött a bajnokságban.

A forduló záró mérkőzésén a Real Betis – immár Alexis Trujillo irányításával – 1–0-ra legyőzte hazai pályán a sereghajtó Espanyolt, amelynek hátránya hét körrel a bajnokság vége előtt nyolc pont a 17. helyezett Eibar mögött. A sevillai egylet győztes gólját a második félidő elején Marc Bartra fejelte, akinek ebben az idényben ez már a harmadik találata volt a La Ligában. A vendégek a 89. percben könnyűszerrel egyenlíthettek volna, ám a kínai Vu Lej körülbelül három méterről, ordító helyzetben hibázott – vagy ha úgy tetszik, a Betis kapusa, Joel Robles védett hatalmasat.

SPANYOL LA LIGA
31. FORDULÓ
Eibar–Valencia 1–0 (Kondogbia 16. – öngól)
Real Betis–Espanyol 1–0 (Bartra 48.)

KORÁBBI EREDMÉNYEK
Real Madrid–Mallorca 2–0 (Vinícius Jr. 19., Ramos 56.)
Deportivo Alavés–Osasuna 0–1 (Lato 64.)
Real Sociedad–Celta Vigo 0–1 (Aspas 45. – 11-esből)
Barcelona–Athletic Bilbao 1–0 (Rakitic 71.)
Levante–Atlético Madrid 0–1 (Bruno 15. – öngól)
Valladolid–Getafe 1–1 (E. Ünal 45+5. – 11-esből, ill. J. Mata 41.)
Leganés–Granada 0–0
Villarreal–Sevilla 2–2 (P. Alcácer 18., P. Torres 45+4., ill. Escudero 39., Munir 63.)

1. FC Barcelona 31 21 5 5 70–31 +39 68
2. Real Madrid 31 20 8 3 59–21 +38 68
3. Atlético Madrid 31 14 13 4 39–22 +17 55
4. Sevilla 31 14 11 6 44–32 +12 53
5. Getafe 31 13 10 8 40–29 +11 49
6. Villarreal 31 14 6 11 49–40 +9 48
7. Real Sociedad 31 14 5 12 47–39 +8 47
8. Valencia 31 12 10 9 41–44 –3 46