La Liga: kétgólos hátrányból nyert a Real Madrid

2017.02.26. 22:40
Cristiano Ronaldo ezúttal tizenegyesből talált az ellenfél kapujába (Fotó: AFP)
A spanyol első osztályú labdarúgó-bajnokság (La Liga) 24. fordulójában a Real Madrid idegenben 3–2-re legyőzte a Villarrealt, ezzel visszavette vezető pozícióját a tabellán.

Nem számíthatott könnyű mérkőzésre a Real Madrid, hiszen a találkozót hatodik helyről váró Villarreal legutóbbi négy mérkőzésén veretlenül hagyta el a pályát. Ráadásul az Atlético Madridot idegenben legyőző Barcelona ideiglenesen feljött a tabella élére, így a királyi gárda győzelmi kényszerben futhatott ki a gyepre.

Az első félidőben pedig egyértelműen látszott, a találkozó nem lesz sétagalopp. A Villarreal alaposan megnehezítette ellenfele dolgát, ám annak ellenére, hogy mindkét csapatnak megvoltak a lehetőségei, döntetlennel vonulhattak pihenőre a játékosok. A Villarreal kapusa, Sergio Asenjo előbb vonulhatott az öltözőbe – sérülés miatt le kellett cserélni.

A szünet után pedig bekezdtek a hazaiak, Manu Trigueros és Cédric Bakambu góljával elhúzott a „sárga tengeralattjáró” (2–0).

Ekkor azonban elképesztő sebességgel jött a Real-henger: Gareth Bale fejesgóljával kezdte meg a felzárkózást a királyi gárda, majd alig tíz perccel később Cristiano Ronaldo magabiztosan értékesítette a kezezés miatt megítélt tizenegyest (2–2).

A csereként beálló Álvaro Morata pedig a hajrában megszerezte a vezetést – és a győzelmet – a Real Madridnak: Marcelo balról érkező beadását követően a kapuba fejelte a három pontot érő találatot (2–3)!

Óriási küzdelemben tehát a Real megnyerte a mérkőzést, és a Barcelona győzelme után visszaszerezte vezető helyét a tabellán. Sorozatban 44. alkalommal szerzett gólt tétmérkőzésen a „királyi gárda”, ezzel beállították az ősi rivális katalánok 1944-es rekordját.

SPANYOL LA LIGA
24. FORDULÓ

Villarreal–Real Madrid 2–3 (Trigueros 50., Bakambu 56., ill. Bale 64., C. Ronaldo 74. – 11-esből, Morata 84.)

KORÁBBAN
Espanyol–Osasuna 3–0 (Caicedo 17., Jurado 47., Moreno 91.)
Atlético Madrid–Barcelona 1–2 (Godín 70., ill. Rafinha 64., Messi 86.)
Athletic Bilbao–Granada 3–1 (Susaeta 11., Lekue 33., San José 69., ill. Carcela-González 14.)
Sporting Gijón–Celta Vigo 1–1
(Moi Gómez 49. – 11-esből, ill. Aspas 75.)