La Liga: kapusbaki és szép García-gól lett a Málaga veszte - videó

2013.03.17. 13:47
A spanyol élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Primera División) 28. fordulójában az Espanyol meglepetésre 2–0-ra nyert a nemzetközi kupaszereplést érő helyekért küzdő, s nem mellesleg a Bajnokok Ligájában negyeddöntőre készülő Málaga otthonában.

A barcelonai klub a gól nélküli első játékrészt követően Willy Caballero kapus óriási hibáját kihasználva vezetést, s nem mellesleg február 17. után ismét gólt szerzett a bajnokságban. A hazaiak argentin kapusa egy beadást követően kissé könnyelműen egy kézzel nyúlt a labdáért, de kiejtette azt, így Diego Colotto az üres kapuba lőhetett. 0–1Diego Colotto az üres kapuba lőhetett. 0–1

Az igazi hideg zuhany nem sokkal később jött a Málaga számára: a 66. percben a ghánai Mubarak Wakaso remek beadására az Európa-bajnok Sergio García érkezett, s jobb külsővel kapásból hatalmas gólt vágott: 0–2, ez lett a vége is.

A Málagának tehát továbbra sem megy ebben a naptári évben hazai pályán a ligában: hat mérkőzésből csupán egyet nyert meg, háromszor döntetlent ért el, kétszer kikapott. Az Espanyol egy hónap után nyert újfent a Primera Divisiónban.