La Liga: ismét nyert a Valencia, tartja a lépést a Barcával

2017.11.19. 18:17
A két gólszerző, Santi Mina (22) és Geoffrey Kondogbia öröme (Fotó: AFP)
A Valencia idegenben 2–0-ra legyőzte az Espanyolt a spanyol élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (La Liga) 12. fordulójában, így tartja a lépést a listavezető Barcelonával, amely mögött négy pont a hátránya.

A Valencia a 67. percben Geoffrey Kondogbia átlövésével szerezte meg a vezetést, majd a hajrában Santi Mina váltotta gólra az Espanyol egyik védőjének nagy hibáját. A Turia-parti csapat a sorozatban elkönyvelt nyolcadik bajnoki győzelmével klubrekordot döntött, és amellett, hogy továbbra is csak négy pont a hátránya a Barcelona mögött, leszakította magáról a két madridi gigászt, a Realt és az Atléticót.

EGYSZERRE ÁLLÍTOTTÁK KI APÁT ÉS FIÁT

Az Espanyol–Valencia mérkőzésen Marcelino García Toralt, a vendégek vezetőedzőjét elküldte a játékvezető a kispadtól, sőt a szakember fiát is.

A játékvezetői jelentésben Alejandro Hernández Hernández azt írta, a 62. percben azért küldte el Marcelinót a kispadtól, mert hevesen reklamált és kritizálta az egyik ítéletét.

Ugyanebben a percben Sergio García García, a Valencia egyik erőnléti edzője (egyben az 52 éves vezetőedző fia) is a kiállítás sorsára jutott, mert – a jelentés szerint – hevesen reklamált, hangosan üvöltözött a tartalék játékvezetővel, valamint a bírót obszcén módon sértegette.

A La Ligában egyébként az 1996–1997-es szezon után másodszor fordul elő, hogy 12 kör után még három csapat (Barcelona, Valencia, Atlético Madrid) is veretlen.

Egy hét múlva Valencia–Barcelona rangadóra kerül sor a Mestallában, ahol a katalánok részéről Gerard Piqué eltiltás miatt nem léphet(ne) pályára. Ezzel kapcsolatban friss hír, hogy a Barcelona fellebbez a védő – és Luis Suárez – szombati sárga lapja ellen.

Megismételte két fordulóval korábbi bravúrját a Málaga, amely a Celta Vigo után a Deportivo La Corunát is legyőzte, és ezzel elmozdult az utolsó helyről. A sereghajtó kilenc veresége mellett a 6. fordulóban a Bilbaóval ikszelt (1–1), majd a 10. fordulóban a Celta ellen szerezte meg az első győzelmét (2–1).

A Levante idegenben 2–0-ra legyőzte a sereghajtó Las Palmast, ezzel véget vetett hatmeccses nyeretlenségi szériájának. A valenciai együttesben az Újpest korábbi középpályása, Enisz Bardi a 86. percig volt a pályán.

Az Athletic Bilbao hazai pályán 1–1-es döntetlent játszott a Villarreallal. A vendégek a nem sokkal korábban tizenegyest hibázó Manuel Trigueros átlövésével az első félidő közepén megszerezték a vezetést, ám a baszkok Aritz Aduriz találatával a hajrában egyenlítettek. A Bilbao 36 esztendős csatára a 2003–2004-es szezon kezdete óta minden játékosnál többet, 48 gólt fejelt a La Ligában.

Az Athletic három vereség után szerzett pontot ismét, míg a Villarreal a legutóbbi hat meccséből négyet megnyert és kétszer ikszelt.

SPANYOLORSZÁG, LA LIGA
12. FORDULÓ

Espanyol–Valencia 0–2 (Kondogbia 67., Santi Mina 83.)
Las Palmas–Levante 0–2 (Doukouré 71., Jason 79.)
Málaga–Deportivo La Coruna 3–2 (Rosales 15., G. Castro 63., Borja Bastón 84., ill. Lucas Pérez 23., Schär 52.)
Athletic Bilbao–Villarreal 1–1 (Aduriz 77., ill. Trigueros 28.)

Szombaton játszották
Atlético Madrid–Real Madrid 0–0

Getafe–Deportivo Alavés 4–1 (Bergara 6., Molina 9. – 11-esből, Ángel 53., 64., ill. C. Santos 81.)
Leganés–FC Barcelona 0–3