La Liga: folytatta parádés sorozatát a Levante

2018.10.27. 20:47
Iago Aspas három góllal vezette győzelemre a Celta Vigót, és győzött hazai pályán a Levante is a spanyol élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (La Liga) 10. fordulójának szombati játéknapján.

A Levante négyes győzelmi sorozatban van a Ligában, és az Opta kitúrt egy érdekes adatot: Paco López vezetőedző márciusi munkába állása óta a csapat 41 pontot gyűjtött (13 győzelem, 2 döntetlen, 6 vereség) – ennél többet (42) csak a Barca sepert össze ebben az időszakban a spanyol élvonalban.Levante négyes győzelmi sorozatban van a Ligában, és az Opta kitúrt egy érdekes adatot: Paco López vezetőedző márciusi munkába állása óta a csapat 41 pontot gyűjtött (13 győzelem, 2 döntetlen, 6 vereség) – ennél többet (42) csak a Barca sepert össze ebben az időszakban a spanyol élvonalban.

A korábbi újpesti légiós, a macedón Enisz Bardi végig a pályán volt a győztes csapatban.

A Celta szeptember elseje óta először nyert bajnoki mérkőzést.

BILBAO–VALENCIA 0–0

A Valencia tíz forduló után nyolc döntetlennel áll; ez a kezdés ligarekord, amelyen a Burgosszal (1978–79) és a Gijónnal (1982–83) osztozik a csapat.

GIRONA–RAYO 2–1

Az első félidő 34. percében a Girona büntetőhöz jutott, amelyet Portu magabiztosan értékesített (1–0). Portu még a szünet előtt megduplázta saját, valamint csapata góljainak számát, szép támadás után volt eredményes (2–0). A 61. percben szépített a Vallecano Álex Gálvez góljával (2–1), azonban az egyenlítés nem jött össze – pedig az utolsó perceket emberelőnyben töltötték a vendégek –, így a Gironáé lett a három pont.

A vendégek rossz sorozata közben tovább folytatódott, a Rayo Vallecano már hét találkozó óta nyeretlen, ebben az időszakban negyedszer szenvedett vereséget, a szezonban pedig hatodszor.