La Liga: hazai Barcelona-betli, Neymar egyedül kevés volt

2016.11.19. 18:09
Neymar a szünet után a katalánok vezérévé vált, de ő sem tudta győzelemhez segíteni övéit (Fotó: AFP)
A spanyol élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (La Liga) 12. fordulójában a Barcelona hazai környezetben nem bírt a Málagával. A katalánok a szezonban hatodszor játszhattak otthon, harmadszor nem sikerült győzniük: két döntetlenjük mellett egy vereségük van. Miután az esti, madridi rangadón Cristiano Ronaldo mesterhármasával a Real 3–0-ra legyőzte az Atléticót, a győztes „királyiak” előnye négy pontra nőtt.

A Barcelona a Ter Stegen – Sergi Roberto, Piqué, Mascherano, Digne – Busquets, Denis Suárez, Arda Turan – Rafinha, Alcácer, Neymar összeállításban kezdett, és bizony az első félidőben nagyon kiütközött a kulcsemberek hiánya. A MSN kétharmadának távollétében – Lionel Messi a találkozó előtt nem sokkal rosszullétre panaszkodott, a hírek szerint hányt is; Luis Suárez sárga lapjai miatt hiányzott – Neymar csak vergődött. A brazil válogatottal ellentétben klubcsapatában egymaga nem tudott vezérszerepet betölteni.

SZAVAZÁS

Ön szerint melyik csapat nyeri meg a La Liga 2016–2017-es kiírását?

KÖSZÖNJÜK, HOGY SZAVAZOTT!

A középpályások játéka erősen akadozott, így fél órán át az jelentette az eseményt a barcelonai támadásoknál, ahogy Arda Turan a jobb szélen brusztolt egy vagy két védővel, mindezt váltakozó sikerrel. A Málaga előbb visszatámadott, ami nem ízlett a házigazdának, így a labdabirtoklás közel azonos volt. Veszélyt közben egyik fél sem jelentett a kapura. Miként a szünetig hátralévő negyedórában sem, ahol annyit változott a játék képe, hogy a vendégek visszazártak a saját térfelükre, így a Barca a lendületes Lucas Digne révén a bal szélen néhányszor a védelem mögé tudott kerülni, de a beadások rendre elhaltak vagy könnyűszerrel tisztázott a málagai védelem.

A szünet után Neymar és Rafinha is aktívabban játszott, így élvezetesebb lett a mérkőzés, és némileg veszélyesebb a házigazda. A nagyobb helyzet mégis a vendégek előtt adódott: az 57. percben Juan Carlos rajtolt rá egy lyukra tett labdára, és eltolta azt a késve érkező, fölöslegesen kifutó Marc-André Ter Stegen mellett. A málagai játékos éles szögből ugyan, de a kapu helyett csak az oldalhálót találta el. A játékvezető a sok reklamálás miatt figyelmeztette Luis Enriquét, aki percekkel később cserékkel frissítette csapatát. Érkezett Jordi Alba, majd André Gomes is, a hajrára pedig beszállt Ivan Rakitic.

A Málaga közben elfáradt, Neymart kizárólag szabálytalanul tudták megállítani – lehetőleg minél messze a kaputól –, a brazil számolatlanul ívelte a szabadrúgásokat a kapu elé. A hajrában Gerard Piquét tartották fel véleményesen a tizenhatoson belül, a játékvezető szerint a megmozdulás nem ért büntetőt. A katalánok máshogy gondolták. A végjátékban egykapuzott a Barca, az időt látványosan húzó vendégek foggal-körömmel védekeztek. A 94. percben Neymaré volt a meccslabda, de hajrában többször bravúrosan mentő, egyszer magát két percig ápoltató Carlos Kameni visszalépve óriásit mentett.

Így az eredmény ismeretében talán már nem is annyira tűnik taktikus lépésnek, hogy Luis Suárez az előző fordulóban kierőszakolta az ötödik sárga lapját.

LA LIGA
12. FORDULÓ

SPANYOL LA LIGA
12. FORDULÓ

Barcelona–Málaga 0–0

Eibar–Celta Vigo 1–0 (F. Rico 9.)
Deportivo La Coruna–Sevilla 2–3 (Babel 1., Andone 42., ill. N'Zonzi 44., Vitolo 87., Mercado 92.)
Atlético Madrid–Real Madrid 0–3 (C. Ronaldo 23., 71. –11-esből, 77.)

1. Real Madrid 12 9 3 34–10 +24 30
2. Barcelona 12 8 2 2 32–13 +19 26
3. Sevilla 12 7 3 2 22–17 +5 24
4. Villarreal 11 6 4 1 19–7 +12 22
5. Atlético Madrid 12 6 3 3 25–11 +14 21
6. Real Sociedad 11 6 1 4 18–12 +6 19
7. Eibar 12 5 3 4 17–15 +2 18