La Liga: három tizenegyes, négy gól, döntetlen Madridban

2018.01.19. 22:59
Az Athletic Bilbao idegenben 2–2-es döntetlent játszott a Getaféval a spanyol élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (La Liga) 20. fordulójának nyitó mérkőzésén.

A felek augusztusban sem bírtak egymással (0–0), most azonban sokkal élvezetesebb meccset vívtak. A baszkok már a 13. percben megszerezték a vezetést a héten szerződést hosszabbító Inaki Williams csodás emelésével, aki 2015 novembere óta először talált be egymást követő két bajnokin. A madridiak nyolc perccel később Jorge Molina büntetőjével egyenlítettek.héten szerződést hosszabbító Inaki Williams csodás emelésével, aki 2015 novembere óta először talált be egymást követő két bajnokin. A madridiak nyolc perccel később Jorge Molina büntetőjével egyenlítettek.

A szünet után Raúl García tizenegyesével a Bilbao másodszor is előnybe került, amire a fővárosi együttes gyorsan válaszolhatott volna, de az 51. percben Molina a második büntetőjét kihagyta.

A La Ligában a 2016. áprilisi Barcelona–Sporting Gijón (6–0) mérkőzés óta először ítéltek meg egy találkozón három tizenegyest.

Hogy ne csak a büntetőkből, hanem az akcióból szerzett gólok száma is egyenlő legyen, arról Ángel gondoskodott, aki a hajrához közeledve pontot mentett a Getafénak.

A madridiaknál (20) hazai pályán ebben az idényben eddig csak az FC Barcelona (25) és a Valencia (23) gyűjtött több pontot, míg a Bilbao a bajnokságban november 5-e óta veretlen.

SPANYOL LA LIGA
20. FORDULÓ
Getafe–Athletic Bilbao 2–2 (J. Molina 21. – 11-esből, Ángel 74., ill. I. Williams 13., Raúl García 48. – 11-esből)