La Liga: három nyeretlen meccs után ismét győzött a Getafe

2018.12.01. 20:22
A spanyol élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (La Liga) 14. fordulójának szombati játéknapján a Getefe hazai pályán 3–0-ra legyőzte az Espanyolt.

A gól nélküli első félidőt követően már a második játékrész 10. percében megszerezték a vezetést a hazaiak: Damián Suárez előreívelt labdáját Jorge Molina remekül vette le, majd laposan a kapuba bombázta (1–0). Újabb tíz percre rá védelmi hibát követően ismét betalált a Getafe: Mauro Arambarri készítette le a labdát Jaime Matának, akinek csak be kellett passzolnia az üres kapuba (2–0). A 80. percben eldőlt a mérkőzés: Vitorino Antunes volt eredményes (3–0).Jorge Molina remekül vette le, majd laposan a kapuba bombázta (1–0). Újabb tíz percre rá védelmi hibát követően ismét betalált a Getafe: Mauro Arambarri készítette le a labdát Jaime Matának, akinek csak be kellett passzolnia az üres kapuba (2–0). A 80. percben eldőlt a mérkőzés: Vitorino Antunes volt eredményes (3–0).

A Getafe győzelmével három nyeretlen mérkőzés után szerezte meg ismét a három pontot, amivel felzárkózott az Espanyol mögé a tabellán.

SPANYOL LA LIGA
14. FORDULÓ

Getafe–Espanyol 3–0 (Molina 55., Mata 65., Antunes 80.)

Korábban
Celta Vigo–Huesca 2–0 (Iago Aspas 38., 77.)
Real Valladolid–Leganés 2–4 (Toni 50., Enes Ünal 93., ill. Sziovasz 11., Óscar 42., G. Carrillo 66., 75.)
Rayo Vallecano–Eibar 1–0 (Embarba 53.)