La Liga: Griezmann hosszú idő után betalált, előzött az Atlético

2017.01.07. 18:15
A spanyol élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (La Liga) 17. fordulójában az Atlético Madrid idegenben 2–0-ra megverte az Eibart. A fővárosiak góljait a második félidőben Saúl Níguez és Antoine Griezmann szerezték.

Az Atlético nehezen találta a rést a házigazdák védőfalán, erre bizonyíték, hogy az első félidőben egyszer sem találta el a kaput, ami ebben a szezonban minden sorozatot figyelembe véve először fordult vele elő.

A szünet után aztán sikerült megtalálni a rést, igaz, ha az asszisztensnek élesebb lett volna a látása, akkor Saúl Níguez gólját az 54. percben nem adják meg – a spanyol középpályás ugyanis lesről fejelt a kapuba Filipe Luís beadását követően (0–1).

A győzelmet a 74. percben szép támadás végén Antoine Griezmann biztosította be, aki 843 perc után volt ismét eredményes a La Ligában (0–2).

Az Atlético Madrid október közepe óta először nyert meg egymást követő két bajnoki meccset, ezzel a Real Sociedadot és az egy meccsel kevesebbet játszó Villarrealt megelőzve feljött a tabella ötödik helyére.

SPANYOLORSZÁG, LA LIGA
17. FORDULÓ

Eibar–Atlético Madrid 0–2 (Saúl 54., Griezmann 74.)
Las Palmas–Sporting Gijón 1–0 (el-Zsar 55.)
Real Sociedad–Sevilla 0–4 (Ben Yedder 25., 29., 83., Sarabia 73.)
Real Madrid–Granada 5–0 (Isco 12., 31., Benzema 20., C. Ronaldo 27., Casemiro 58.)

1. Real Madrid 16 12 4 45–14 +31 40
2. Sevilla 17 11 3 3 36–21 +15 36
3. Barcelona 16 10 4 2 41–16 +25 34
4. Atlético Madrid 17 9 4 4 31–14 +17 31
5. Villarreal 16 8 5 3 25–11 +14 29
6. Real Sociedad 17 9 2 6 28–25 +3 29
7. Athletic Bilbao 16 8 2 6 22–19 +3 26
8. Las Palmas 17 6 6 5 27–24 +3 24