La Liga: Griezmann döntött, az Atlético közeledik a Sevillához

2017.03.11. 22:35
Antoine Griezmann (balra) szállította a három pontot az Atléticónak (Fotó: AFP)
A spanyol élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (La Liga) 27. fordulójában az Atlético Madrid idegenben 1–0-ra legyőzte a kieső helyen álló Granadát, ezzel öt pontra csökkentette hátrányát a harmadik Sevillával szemben. A fővárosiak győztes gólját Antoine Griezmann szerezte a 84. percben.

GRANADA–ATLÉTICO MADRID

Az Atlético Madridban ezen a mérkőzésen sérülés miatt Gabi, Kévin Gameiro és Fernando Torres sem lépett pályára, ám a csapat nélkülük is nagy nyomás alá helyezte a Granada kapuját.

Mindez a helyzetek számában főleg a második félidőben mutatkozott be, amikor a vendégek több nagy lehetőséget is kidolgoztak, de sokáig úgy tűnt, hogy Guillermo Ochoának ezen az estén nem lehet gólt lőni.

Nos, ha lőni nem is, de fejelni végül is sikerült egyet. A 84. percben Koke beadása után két Atlético-játékos is lesen tartózkodott, a hosszú oldalon érkező Antoine Griezmann viszont nem, és öt méterről a jobb alsó sarokba fejelte a labdát. 0–1

A francia válogatott támadó ebben a naptári évben minden sorozatot figyelembe véve már negyedszer volt eredményes fejjel, amit rajta kívül senki sem mondhat el magáról a spanyol bajnokságban futballozó játékosok közül.

A hosszabbításban hazai oldalon Mubarak Wakaso piros lapot kapott, de ez már nem befolyásolta az eredményt. Az Atlético megnyerte a meccset, és öt pontra megközelítette a harmadik helyezett Sevillát.

SEVILLA–LEGANÉS

Az előzetesen esélyesebbnek vélt Sevilla elég hamar sokkhatás alá került: Gabriel Pires, a Leganés középpályása már a harmadik percben csodálatos sarkazással vette be az andalúziaiak kapuját, megszerezve a vezetést a vendégeknek.

Pires gólja a Leganés történetének leggyorsabb, spanyol élvonalban szerzett találata volt.

A Sevilla nem meglepő módon uralta a találkozót, a 43. percben Sztevan Jovetics jóvoltából egyenlített, ám a második félidőben alig tudott helyzetet kialakítani, gólt nem is szerzett, így a hazaiak kénytelenek voltak egy ponttal beérni a végén. 1–1

A Sevilla sorozatban második bajnokiján ikszelt, így hárompontos hátrányba került a listavezető Barcelonával szemben.

VALENCIA–SPORTING GIJÓN

Duje Cop szerezte meg a vezetést a vendégeknek a második félidőben, de Munir El Haddadi öt perccel a rendes játékidő lejárta előtt kiegyenlített. Dani Parejo előnyhöz juttathatta volna a hazaiakat még az 54. percben, ám Iván Cuéllar jobbra vetődve remekül hárította a lökésért megítélt büntetőt. 1–1