La Liga: folytatta győzelmi sorozatát az Atlético Madrid

K. Zs.K. Zs.
2020.06.28. 00:13
Diego Costa (balra) szerezte a győzelmet érő gólt (Fotó: AFP)
Az Atlético Madrid sorozatban a negyedik mérkőzését is megnyerte a spanyol élvonalbeli labdarúgó-bajnokságban (La Liga): a matracosok hazai pályán 2–1-re verték az Alavést a 32. forduló szombat késő esti meccsén.

ATLÉTICO MADRID–DEPORTIVO ALAVÉS 2–1

A tabella második felében található Alavés sokáig tartotta magát Madridban, az 59. percben azonban kezdett körvonalazódni a papírforma – jobb oldali szabadrúgás után Saúl Níguez fejjel megszerezte a vezetést a hazaiaknak.

Nem sokkal később a Marcos Llorente által kiharcolt büntetőből Diego Costa megduplázta az előnyt, és bár a végjátékban betalált a vendégcsapat is Joselu révén, ez a pontelosztáson már nem változtatott.

A Barcelona vigói döntetlenjéről ide kattintva olvashat!

OSASUNA–LEGANÉS 2–1

A szombat kora esti mérkőzés hőse Enric Gallego volt: a Getafétól kölcsönkapott rutinos támadó gyönyörű akrobatikus mozdulattal szerezte meg a vezetést az Osasunának a meccs elején, majd a 96. percben, 1–1-nél ő fejelte be a győzelmet hozó gólt is.

SPANYOL LA LIGA
32. FORDULÓ, szombati mérkőzések

Atlético Madrid–Deportivo Alavés 2–1 (Saúl 59., Diego Costa 72. – 11-esből, ill. Joselu 93. – 11-esből)
Korábban

Celta Vigo–FC Barcelona 2–2
(Szmolov 50., Iago Aspas 88., ill. L. Suárez 20., 67.)

Osasuna–Leganés 2–1
(Enric Gallego 9., 96., ill. Javi Avilés 50.)
Athletic Bilbao–Mallorca 3–1 (Raúl García 16. – 11-esből, Sancet 24., Villalibre 90., ill. Budimir 70. – 11-esből)