Nem tudott nyerni a Real Madrid az Elche ellen

2020.12.30. 21:20
Nem hagyta magát a kiscsapat (Fotó: AFP)
A La Liga 16. fordulójában az Elche nagy meglepetésre 1–1-es döntetlent játszott odahaza a Real Madriddal.

Elche:
Badía – A. Barragán, Verdú, Josema, Mino – V. Rodríguez (Morente, 73.), Marcone, Raúl Guti, Fidel – Rigoni (Josan, 73.), Boyé (Carrillo, 87.).Vezetőedző:Jorge Almirón távollétében Jesús Munoz
Real Madrid:Courtois – D. Carvajal, Varane, S. Ramos, Marcelo – Casemiro, Kroos (F. Valverde, 77.), Modric – Lucas Vázquez (E. Hazard, 77.), Benzema, Asensio (Vinícius Júnior, 87.).Vezetőedző:Zinédine Zidane
Gólszerző:Fidel (52. – 11-esből), ill. Modric (20.)

Nem meglepő módon sokkal aktívabban kezdett az egyébként is rossz formában lévő kiscsapat otthonában a Real Madrid, de Toni Kroos közelről a kapu mellé fejelt, majd Marcelo jobblábas lövését a léc hárította – Marco Asensio ballábas lövését a hazai kapus, Edgar Badía tolta a lécre, de Luka Modric jókor volt jó helyen, és megszerezte a Real mezében az első fejes gólját.

Kisebb lehetőségekig jutottak ezt követően csak a vendégek az első félidőben, egyszer védenie kellett azonban a 100. realos mérkőzésén pályára lépő Thibaut Courtois-nak is, Emiliano Rigono szép megmozdulása után.

A pihenőt követően harcosabban futballozott az Elche, hamar egyenlített is: a Dani Carvajal által abszolúte fölöslegesen összehozott büntetőt Fidel értékesítette. Lucas Boyé nem sokra rá ballal 16 méterről a bal oldali kapufa tövére lőtt, igencsak hangos ébresztőt trombitálva a Realnak.

Sergio Ramos kihagyta a maga ziccerét, Carvajal sem tudott javítani, az ötös jobb sarka elől ő is a kapust találta el, miközben Zinédine Zidane harcba dobta Eden Hazard-t és Federico Valverdét, majd Vinícius Júnior is, de ők sem lendítettek a címvédő szekerén, sőt a 94. percben Courtois hatalmas védése mentette meg a Realt a vereségtől.

Elcsent tehát az Elche egy pontot a madridi gigásztól.1–1

Korábban
Granada–Valencia 2–1 (Kenedy 45+3., J. Molina 88., ill. Gameiro 36.)
Barcelona–Eibar 1–1 (O. Dembélé 67., ill. Kike 57.)
Cádiz–Valladolid 0–0
Levante–Betis
4–3 (O. Duarte 2., J. Morales 22., 24., Roger 55., ill. Mandi 12., Canales 78. – 11-esből, 86.)
Sevilla–Villarreal 2–0
(L. Ocampos 8. – 11-esből, en-Nesziri 53.)
Atlético Madrid–Getafe 1–0 (L. Suárez 20.)
Celta Vigo–Huesca 2–1 (Nolito 33., Aspas 61., ill. Seoane 84.)

Csütörtökön
14.00:
Athletic Bilbao–Real Sociedad (Tv: Spíler2)

20. Huesca1619614–25–1112

A Real előző 22 Valencia tartománybeli csapatok elleni meccséből csak kettőt nyert meg, ebben az idényben négyből csak egyet, éppen a Valencia ellen.

Badía a meccs embere, ezt megelőzően 1978-ban fogott pontot az Elche a Real ellen.

90+4. PERC VÉGET ÉRT A MÉRKŐZÉS!

90+4. perc Verdú jobbal a 22 méteres, kissé balról járó szabadrúgásta jobb felsőbe lőné, de hatalmasat véd Courtois! Meccslabda volt.

90+3. perc Carvajal ellöki Morentét a 16-os előtt, nem nyer ma a Real.

90+1. perc Carvajal ellöki Verdút Marcelo beadása után, szabadrúgás kifelé.

Három perc a ráadás.

89. perc A Casemiro indította Modric bal oldai, jobblábas beadását nem éri el fejjel az ötösön Benzema, pontosabban a labda mellé fejelt a francia ék!

A Real előző 10 kapott góljából a La Ligában 6 büntetőből esett!

87. perc Vinícius Júnior és Guido Carrillo be, Asensio és Boyé ment le. Itt, ill. ott.

84. perc Asensio ballábas, 21 méteres bombáját blokkolja Josema!

84. perc Marcone bemutat Marcelóval szemben egy megalázó csel!

77. perc Vázquezt Eden Hazard, Kroost Federico Valverde váltja.

Benzema ez előző három bajnokiján mindig betalált, ma még helyzete sem volt.

77. perc Barragánt kell ápolni egy becsúszása után.

74. perc Víctor és Rigoni le, Tete Morente és Josan be. Egy csatárral immáron az Elche.

73. perc Verdú odatalpal Carvajalnak, sárga lap ez is.

71. perc Toni Kroos kap sárga lapot Víctor ellökése után. És miatt.

71. perc KIMARAD EZ IS! Barragán lyukat rúg Vázquez beadása után, Ramos ballal három méterről a kapusba lő!

70. perc Kroos remek átadását követően Carvajal majdnem javít, de jobbal hiába lő kapura az ötös jobb sarkáról, véd a jobbra vetődő Badía.

69. perc Boyé kicselezi Ramost, és jobbal a 16-os bal sarka elől nem sokkal lő a bal felső sarok fölé!

66. perc Daniel Carvajal kap sárga lapot Fidel visszarántásáért.

Ha ez nem ébresztő a Realnak, akkor semmi.

63. perc Megússza a Real, Boyé ballal 15-ről a bal oldali kapufa tövére lő! Az argentin ék a Torino kölcsönjátékosa, a 4. idénybeli gólja lehetett volna a La Ligában. Courtois vetődött, de nem ért volna oda.

60. perc Casemiro odarúg Josemának, sárga lap, jogos.

57. perc Vázquez jobbról éles szögből kapura lő, 8-ról, de véd lábbal Badía.

Fidel ebben az idényben a 6. kanadai pontját szerezte. Ő a házi gólkirály 4 találattal.

52. PERC ITT A GÓL IS, FIDEL ballal a jobb alsóba lő, Courtois elérte majdnem, de csak majdnem. 1–1!

51. perc BÜNETETŐ! Carvajal ellöki Barragánt Guti beadása után, abszolúte fölöslegesen! Boyé ugyanis az ötösről a bal alsó mellé fejelt.

51. perc Casemiro rúg nagyot a balon Gutiba.

50. perc Sokkal jobban kezd az Elche, de helyzetig nem jut.

46. PERC CSERE NINCS, FOLYTATJUK!

Rigoniért 9 milliót fizetett 3 éve a Zenit, az Elchében kölcsönben szerepel.

A Real 8. alkalommal szerezte meg a vezetést idegenben, ez futó ligacsúcs, a mostani lehet a 6. alkalom, amikor nyer is ezt követően.

A mai lehet az Elche 300. veresége a La Ligában. 692 fellépésből.

A Real Madrid a legutóbbi öt La Liga-meccsét megnyerte, háromszor gólt sem kapott, annyiszor, mint az előző 11 korábbi meccsen.

A mai volt a Real 28. gólja a ligában, 12-t a támadók szereztek, 11-et a középpályások, 3-at a védők, 2 öngól volt. Benzema 8 gólos.

E párharc legjobb gólszerzői
Puskás Ferenc 12
Pirri 8
Pepillo 7
Cristiano Ronaldo 7
Alfredo Di Stéfano 7

45. PERC VÉGET ÉRT AZ ELSŐ FÉLIDŐ!

67 százalékban a vendégeké a labda, 2 kapura lövés a hazaiaknál, 9 a vendégeknél.

Forma: az Elche előző 8 bajnokiján nem nyert (öt iksszel), előtte négyből háromszor azonban igen.

41. perc HELYZET, Rigoni passzol szépen a jobbon Boyé elé, Carvajalt megszédítve, szerel Varane, de ismét Rigonié a labda, aki jobbal 14-ről, kissé jobbról a földön fekvő csapattársába lő!

Courtois 28 évesen a 100. meccsét vívja a Realban, ezzel a kapusok között a 13. a vonatkozó listán, de a légiósok között a harmadik, Keylor Navas (162) és a nagy Bodo Illgner (119) mögött.

37. perc Bizony, a kapusé lesz a feldobás után, Víctor megkönnyebbülten mosolyog. Aki 31 éves, Amerikából tért haza, a Sounderstől, egyébként a Barcelona nevelése!

36. perc EZ MÁR BÜNTETŐ!
Nem, Modric passza Víctor combján pattan meg, nem a kezén, a VAR majd igazságot teszen.

31. perc Ramos ad be balról jobbról, Benzema éppen csak lemarad a labdáról, bevetődve. De lökték-e? A VAR majd eldönti, de aligha lesz 11-es. Bizony, kirúgás, belefért Josema lökése az ötös és a szabályosság határán.

28. perc Carvajal passzát Vázquez tízről jobbal kapura teszi, de ment előle a bevetődő Víctor.

26. perc
Kroos két szabadrúgását is kifejeli az ötösön Ramos elől Verdú.

Ez volt Modric első fejes gólja a Real játékosaként.

21. perc Sergio Ramos kap sárga lapot Raúl Guti megrúgásáért. Ilyen névvel rúgást kapni éppen a Real ellen...

Modric idénybeli 4. gólját szerezte, 1 gólpassz mellett.

A két középső védő, Verdú és Josema közül. Ez Modric 2. meccse mindössze az Elche ellen.

20. PERC VEZET A REAL, LUKA MODRIC! Asensio Kroos passza után ballal kapura lő 23-ról, kissé balról, a kapus a lécre üti a labdát, az onnan ismét kifelé pattan, de hét méterről Modric a bal felső sarokba fejeli a labdát! 0–1!

16. perc Hopp, Benzema bal oldali beadását tízről Casemiro a kapus elé gyötri, kontra, Rigoni cselezget, szereli éppen Casemiro.

Hogy korábban mennyire ment az Elcéhenek a Real ellen, egy kis adalék: előző négy hazai meccsüket elbukták a Real ellen, az azt megelőző 17 hazai meccsükből ellenben csak ötször kaptak ki a madridiaktól!

13. perc DE NAGY LÉC, Kroos emel Casemiro elé, aki Marcelo elé fejeli labdát, aki középről, jobbal a lécre lő 17-ről, a labda jóval a gólvonal elé pattan.

10. perc Helyzet, Rigoni a jobbon megforgatja Marcelót, jobbal kapura lő, de véd a bal alsó előtt vetődve Courtois. Aki eléri aztán a kornert is, de lökik közben.

6. perc Modric jobb oldali beadása a kapusé.

Az Elche előző 8 bajnokiját mind elveszítette a Real ellen, előtte hét találkozón csak kettt veszített, két győzelem mellett.

3. perc Vázquez jobb oldali beadását Kroos az ötös bal sarkáról a bal alsó mellé fejeli!

1. PERC ELKEZDŐDÖTT A MÉRKŐZÉS!

A hazaiak tiszta fehérben, a vendégek tiszta feketében.

Marcelo legutóbbi 6 kezdősége alatt egyszer nyert mindössze a Real Madrid.

Elchében harmadszor mérik össze erejüket az élvonalban, az évtized első felében lejátszott két bajnokijukon a Real győzött. Az újonc egy pontra van a még kieső helyen állótól, és pályaválasztóként sem nyújt parádés teljesítményt, 1–4–2 a mérlege, igaz, a Valencia elleni győzelmére büszke lehet. Az ötös bajnoki győzelmi sorozatban lévő királyi gárda mutatója vendégként 5–2–1, a Valenciánál 4–1-es vereségbe futott bele. Az ünnepek előtt mindkét együttes pályaválasztó volt, az Elche ikszelt az Osasunával, míg a Real két góllal múlta felül a Granadát. Elche–Real Madrid 2013–2014: 1–2, 0–3, 2014–2015: 0–2, 1–5

Egy kis örökmérleg: 44 találkozó, 6 elchés és 28 realos sikerrel, 40, ill. 111 rúgott góllal.